Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV GROUP > REPORT > Školicí středisko společnosti MOTOR JIKOV Strojírenská a.s. zvyšuje odbornost našich zaměstnanců
Školicí středisko společnosti MOTOR JIKOV Strojírenská a.s. zvyšuje odbornost našich zaměstnanců

Zvyšování kvalifikace, odborných znalostí a dovedností zaměstnanců společností MOTOR JIKOV Strojírenská a.s. a MOTOR JIKOV Group a.s. To je hlavní důvod vzniku Školicího střediska společnosti MOTOR JIKOV Strojírenská a.s., které mohlo být realizováno díky podpoře Evropských fondů.

„Uvědomujeme si, že konkurenceschopnost naší společnosti mohou zvyšovat pouze vzdělaní a kvalifikovaní pracovníci. Proto jsme se už v roce 2008 rozhodli zapojit do dotačního programu Evropských fondů podporujících vznik a rozvoj školicích středisek v rámci první výzvy Operačního programu Podnikání a investice. Projekt byl úspěšně schválen a koncem roku 2011 získali naši zaměstnanci vlastní školicí a výcvikové zařízení v hodnotě 11,2 miliónů korun. Z toho 4 milióny pokryly dotace z Evropských fondů,“ konstatuje předseda představenstva a generální ředitel společnosti MOTOR JIKOV Group a.s. Miroslav Dvořák.

Nové školicí středisko tvoří dvě špičkově vybavená vzdělávací centra. V sídle společnosti v českobudějovické Kněžskodvorské ulici vznikla IT učebna a školicí místnost, v soběslavském závodě výcvikové středisko, které slouží ke zdokonalování praktických dovedností při práci na CNC obráběcích strojích.

IT učebna má kapacitu 15 osob. Společně s moderním hardwarem a softwarem je vybavena špičkovou prezentační technikou. Slouží ke zvyšování dovedností v oblasti informačních a prezentačních technologií. Zázemí tu našli manažeři, ekonomové, výrobně-techničtí pracovníci, personalisté a zaměstnanci mzdových odborů společností MOTOR JIKOV Group a.s. a MOTOR JIKOV Strojírenská a.s. Zvyšují si zde své dovednosti v užívání MS Office produktů, portálu e-Synergy, TPV2000 a především firemního softwaru MS Dynamix AX.

Školicí místnost má kapacitu 28 osob a slouží k profesnímu vzdělávání v oblastech obchodu, ekonomiky, personalistky a mezd, pracovního práva a výrobně-technických oblastech. Probíhají zde i školení jakosti, ekologie, bezpečnosti práce a jazykové kurzy.

Kapacita soběslavského výcvikového střediska v prostorách divize Speciální obrábění a výroba je 10 osob. Vybaveno je dvěma CNC obráběcími stroji – horizontálním obráběcím centrem Mori Seiki NHX5000 a vertikálním obráběcím centrem Mori Seiki NVX5080. Součástí střediska je i kontrolní pracoviště s výškoměrem a základními měřicími pomůckami, dvěma počítači a konstrukčním softwarem. Zaměstnanci se zde zdokonalují v praktických dovednostech při provozu, obsluze, seřizování a údržbě CNC obráběcích strojů.