Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV GROUP > REPORT > Nová společnost MOTOR JIKOV Green zahájila obchodní aktivity
Nová společnost MOTOR JIKOV Green zahájila obchodní aktivity

Českobudějovická strojírenská holdingová společnost MOTOR JIKOV Group a.s. se rozrostla o novou obchodní akciovou společnost MOTOR JIKOV GREEN. Ta převzala prodej malé zemědělské mechanizace, kterou vyrábí divize Mechanizace sesterské společnosti MOTOR JIKOV Strojírenská a.s.

Nová společnost MOTOR JIKOV GREEN a.s. vzniká na základech obchodní firmy CETEA, která na trhu působí už sedm let a zabývá se dovozem a distribucí lesní a zahradní techniky. Spojení obchodních aktivit by letos mělo novému subjektu přinést tržby kolem 250 milionů korun.

„Nevznikáme na zelené louce, ale spojili jsme obchodní síly pod novou značkou. To vytváří prostor k dalšímu růstu. Obecně sice trh stagnuje, ale růst lze na úkor domácí i zahraniční konkurence,“ říká Miroslav Dvořák, předseda představenstva a generální ředitel společnosti MOTOR JIKOV Group a.s. a předseda dozorčí rady MOTOR JIKOV GREEN a.s.

Předseda představenstva MOTOR JIKOV GREEN a.s. Milan Koška přitom předpokládá, že se firma prosadí i na zahraničních trzích, především v Německu, Polsku a Slovensku jak se sekačkami, tak mulčovači. „V Německu jsme už podepsali kontrakt na dodávku prvních tisíc kusů bubnových sekaček,“ dodává Milan Koška.

Vlastní sortiment vyráběný divizí Mechanizace tvoří hlavně jedno či dvou bubnové rotační sekačky na sečení trávy Robus a jednoúčelové, konstrukčně jednodušší stroje – sekačky, známé pod obchodními značkami Otava, Blanice, Perla, Bella. Další sortiment společnosti MOTOR JIKOV GREEN a.s. pak vytvoří nakupované obchodní zboží jako zahradní traktory, sekačky, štípačky či sněhové frézy. Významná je rovněž obchodní spolupráce s českým prodejním řetězcem Mountfield.