Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV GROUP > KARIÉRA > VÝCVIKOVÉ STŘEDISKO

Společnost MOTOR JIKOV Group a.s. v Českých Budějovicích disponuje výcvikovým střediskem pro praktickou výuku odborných předmětů. Klasické stroje i moderní obráběcí centra na ploše 130 m2 nabízejí studentům a učňům technicky zaměřených škol prostor pro programování, obrábění, broušení a další pracovní operace.

Výcvikové středisko MOTOR JIKOV Group a.s. České Budějovice

Tradice výcviku nové generace pro strojírenské a slévárenské obory začala ve firmách holdingu MOTOR JIKOV GROUP v roce 2007, jako reakce na vzrůstající požadavky firem jak co do počtu absolventů technicky zaměřených škol, tak jejich odborných dovedností. V současné době má firma k dispozici výcvikové středisko v Českých Budějovicích a výcvikové a školicí středisko v Soběslavi.

Kapacita českobudějovického střediska, které je vybaveno obráběcím centrem, CNC soustruhem, klasickým soustruhem, frézkou, bruskou na plocho a třemi ponky, je osm chlapců/dívek. Kromě nich ale získávají mladí lidé odborné dovednosti a zkušenosti s pracovním procesem na montáži sekaček v divizi Mechanizace, v úseku údržby Tlakové slévárny, v modelárně ve Slévárně litiny nebo v divizích Formy a Jednoúčelové stroje.