Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV GROUP > REPORT > Budoucí ekonomové se seznámili s řízením jakosti
Budoucí ekonomové se seznámili s řízením jakosti

Studenti Ekonomické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích absolvovali v MOTORu JIKOV přednášku a cvičení v rámci předmětu Řízení kvality.
Přednášku jedenatřiceti posluchačům druhého ročníku navazujícího studia oboru Řízení a ekonomika podniku obstaral manažer pro jakost Luboš Kudrna. „Dozvěděli se o jakosti v MOTOR JIKOV GROUP se zaměřením na činnost technické kontroly, celkové ekonomice jakosti s vyhodnocením nákladů na jakost. Seznámil jsem je i se Systémem monitorování kvality SPC a Analýzou možností vzniku vad a jejich následků FMEA,“ řekl Luboš Kudrna.

„Studenti ekonomické fakulty se bohužel do praxe například ve strojírenství v podstatě nedostanou. Vyrůstají z nich ekonomové bez jakýchkoliv technických základů. Proto se snažíme alespoň v rámci cvičení vzít studenty do podniků, mezi které patří i MOTOR JIKOV. Chceme do budoucna spolupráci s firmami rozšířit, aby se i studenti ekonomické fakulty dostali do praxe například na tři týdny a nikoliv pouze v rámci jedné dvou hodin,“ sdělila vyučující předmětu Řízení kvality Dagmar Bednářová z Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.
S informacemi o společnosti MOTOR JIKOV GROUP seznámil studenty odborný garant technického vzdělávání MOTOR JIKOV Group a.s. Radomír Hrouda, který je zároveň provedl výrobními prostorami firmy.