Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV GROUP > REPORT > V dolním areálu MOTORu JIKOV vzniká místo pro CNG stanici
V dolním areálu MOTORu JIKOV vzniká místo pro CNG stanici

Přípojku plynu pro novou vnitropodnikovou plnicí stanici CNG začala připravovat stavební firma v dolním areálu MOTORu JIKOV v Českých Budějovicích. Instalaci moderní stanice MJ Varinat Plus by se měla zvládnout ještě do konce roku.
„Na dva dny jsme museli omezit vjezd do části parkoviště pro zaměstnance, abychom mohli položit do země přípojku plynu. Z hlediska počtu parkovacích míst se ale nic nezmění. Myslím, že do konce roku bychom měli zvládnout vybetonovat patky pro usazení stanice a instalaci ještě letos by tak nic nemělo bránit,“ uvedl ředitel pro služby INVESTIX a.s. Jiří Macháček.
Nová stanice doplní již fungující v horním areálu firmy. „Při současné firemní flotile, která čítá několik desítek automobilů na CNG a vysokozdvižných vozíků, už zařízení nestíhalo. V dolním areálu budeme instalovat novinku pro letošní rok stanici MJ Variant Plus, která se od předchozí verze liší kompaktním provedením. Stanice je uschovaná v betonové schránce, což urychluje samotnou montáž na místě, kdy se pouze usadí na betonové patky, připojí se plyn, elektřina a internet,“ sdělil manažer pro prodej MOTOR JIKOV Strojírenská a.s. Václav Král.
Stanice MJ Variant Plus umožňuje vzdálenou správu prostřednictvím internetu. „Zjistíme, kdy a jaké jsou odběry, můžeme stanici vzdáleně i řídit,“ doplnil Václav Král. Nová vnitropodniková CNG plnicí stanice v dolním areálu by mohla začít fungovat v lednu.

Na CNG jezdí v MOTORu JIKOV více než polovina vozového parku. „Z celkového počtu sedmapadesáti automobilů jich je pětatřicet. Jedná se nejčastěji o Volkswagen Passat a Škodu Octavii. Poslední tři roky obnovujeme vozový park pouze automobily na CNG. Letos rozšířila řady octavií přestavěných na plyn i první Škoda Octavia Combi G-Tec přímo z produkce automobilky. Pro příští rok plánujeme nákup další čtyř vozu na stlačený zemní plyn. Postupně chceme převést kompletní firemní flotilu na CNG,“ uvedl vedoucí služeb INVESTIX a.s. Vladimír Dvořák.