Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV GROUP > REPORT > MOTOR JIKOV podporuje opařanskou dětskou nemocnici
MOTOR JIKOV podporuje opařanskou dětskou nemocnici

Šek na sto tisíc korun předal v pondělí 8. prosince generální ředitel MOTOR JIKOV Group a.s. Miroslav Dvořák ředitelce Dětské psychiatrické léčebny (DPN) Opařany Ivě Hodkové.

Společnost MOTOR JIKOV Group a.s. sponzorsky pomáhá Dětské psychiatrické nemocnici Opařany od roku 1999. Finančně podporuje projekty rehabilitačně resocializačních programů. V celkové částce přes 1,3 milionu korun se významně podílí na rozvoji a stabilizaci psychiatrické rehabilitace. Letos využije DPN Opařany peníze na nákup florbalové podlahy do bývalé prádelny.

„Jsem rád, že jsem mezi vás mohl přijet právě dnes, protože v době Vánoc je krásným zvykem předávat si dárky a i já jsem jeden přivezl. Vím, že ho vedení využije k vylepšení tělocvičny, což jistě přispěje k tomu, že vám tu bude více líbit. Hlavně vám však přeji, aby vám tu pobyt utíkal co nejrychleji, a všichni jste se úspěšně vrátili do normálního života. Po tom, co jste mi ukázali, že dokážete a jak jste šikovní, věřím, že se vám to všem podaří,“ řekl dětským pacientům DNP Opařany generální ředitel MOTOR JIKOV Group a.s. Miroslav Dvořák. Ti si pro něj připravili hudební vystoupení a sehráli fotbalové miniutkání.

„Jsme za dar velice vděční. Pan generální ředitel Miroslav Dvořák na nás myslí už mnoho let. Florbalovou tělocvičnu děti hojně využívají a jsme rádi, že ji budeme moci zvelebit,“ uvedla ředitelka DNP Opařany Iva Hodková na slavnostním rautu určeném primárně pro dětské pacienty. „Celé setkání, kdy s námi děti prošly prostory našeho kina, budoucí florbalové haly, arteterapeutické dílny a zakončily ho na rautu, kde byly svědky slavnostního předání šeku, je pro ně socioterapeutickým programem. Mnohé děti se do podobných situací vůbec nedostanou. Nyní již vědí, jak se mají chovat a co takové setkání obnáší,“ podotkla Iva Hodková.

Společnost MOTOR JIKOV Group a.s. podpořila od roku 1999 v Dětské psychiatrické léčebně Opařany například nákup venkovního stolního tenisu a basketbalových košů, vybavení pro sportovní a pohybové programy, rekonstrukci klubu a vybavení nábytkem, vybudování miniatur golfu, vybavení cvičné kuchyňky, financování programu canisterapie, hippoterapie, vybudování venkovní trampolíny a výcvik terapeutů, hydromasážní vanu Alfa 40, lanovou pyramidu a další projekty v celkové hodnotě 1,345 milionu korun.