Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV GROUP > REPORT > Noví zaměstnanci prošli adaptačním seminářem
Noví zaměstnanci prošli adaptačním seminářem

Dvě desítky nových zaměstnanců společností MOTOR JIKOV prošly na konci ledna úvodním seminářem, který vedl garant odborného výcviku Radomír Hrouda. Součástí adaptačního semináře je i exkurze po výrobních divizích.
Seminář je součástí adaptačního procesu, jehož cílem je, aby si zaměstnanec co nejrychleji zvykl na firemní kulturu, seznámil se s filozofií společnosti a jejím chodem. Noví zaměstnanci dostali také orientační brožuru, ve které najdou všechny důležité informace o společnosti počínaje historickými daty, přes organizační strukturu až po personální informace, benefity pro zaměstnance či odpovědi na nejčastější otázky.

„Součástí adaptačního procesu jsou i rozhovory s přímým nadřízeným, při kterých si obě strany vyjasní vzájemná očekávání a vysvětlí případná nedorozumění. Celková doba adaptace nepřekračuje zkušební dobu. V jejím závěru proběhne hodnotící pohovor s přímým nadřízeným, při kterém se posoudí dosažená úroveň vykonávané práce a začlenění do sociálních vztahů a navrhne se buď pokračování v pracovním poměru, nebo jeho ukončení ve zkušební době,“ objasnila ředitelka pro personalistiku MOTOR JIKOV Group a.s. Iva Fantyšová.

Adaptačním seminářem prošli skladníci, konstruktéři, slévači, technologové, skladníci či mechanici seřizovači.