Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV GROUP > SPOLEČNOSTI > MOTOR JIKOV Fostron a.s. > Divize Jednoúčelové stroje

Divize se specializuje na vývoj, konstrukci a výrobu jednoúčelových strojů a robotizovaných výrobních linek. Každý stroj je unikátně vyroben na míru podle potřeb našich zákazníků a současných znalostí moderních světových technologií.

Certifikace

Divize Jednoúčelové stroje společnosti MOTOR JIKOV Fostron a.s. je certifikována dle EN ISO 9001:2015 pro rozsah platnosti:

vývoj, výroba a prodej jednoúčelových strojů.

Ke stažení
Certifikát MJF – EN ISO 9001:2015

Technologické vybavení

9x CAD stanice SW Unigraphics

Výrobky

Montážní zařízení – od jednoduchých s manuální manipulací až po montážní linky s automatickým zakládáním dílů manipulátory nebo průmyslovými roboty. Zařízení zajišťují nejčastěji požadované montážní operace: manipulace s komponenty, montáž, šroubování, lisování, nýtování, mazání, lepení, svařování a značení dílů.

Obráběcí zařízení samostatná nebo jako součást linek pro obrábění odlitků, výkovků nebo jiných polotovarů, doplněných o technologické operace: vrtání, soustružení, závitování, frézování, kontrola přítomnosti vyvrtaných otvorů a kontrola celistvosti nástrojů.

Zkušební stanice, u kterých jsou jednotlivé operace buď součástí montážního procesu, nebo samostatného zkušebního zařízení. Například lze testovat krouticí moment, těsnost, funkčnost, životnost výrobku, elektrické parametry výrobku nebo měřit výkonové parametry.

Obráběcí přípravky sloužící k upnutí (mechanicky, pneumaticky nebo hydraulicky) a jednoznačnému zapolohování dílu pro obrábění na obráběcích centrech.

Technická specifikace spolupráce

Zpracování kompletního konstrukčního návrhu podle požadavků zákazníků, výroba a montáž zařízení, vývoj softwaru a servis zařízení.

Používáme stavební prvky předních dodavatelů z oblasti průmyslové automatizace – BOSCH, SIEMENS, TELEMECANIQUE, FESTO, SMC, WEISS aj.

K přenosu informací mezi jednotlivými PLC systémy aplikujeme technologie renomovaných firem (např. Siemens, Allen-Bradley, Mitsubishi, Bosch, Telemecanique) podle požadavků zákazníků.

Řídicí software je vyvíjen na základě specifických požadavků zákazníků na spolehlivost a komfortní obsluhu.

Významní zákazníci

Významní zákazníci