Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV GROUP > REPORT > Zdeněk Struska je nominován na Cenu Pospolu pro instruktora ve firmě
Zdeněk Struska je nominován na Cenu Pospolu pro instruktora ve firmě

MOTOR JIKOV Group a.s. a VOŠ, SPŠ automobilní a technická České Budějovice nominovaly mistra odborného výcviku MOTORu JIKOV Zdeňka Strusku na Cenu Pospolu pro instruktora ve firmě.

„Cílem je zviditelnit ty, kteří svou každodenní činností s mladými lidmi zajišťují jejich odbornou přípravu, ale mnohdy přispívají i významným způsobem k výchově a formování jejich osobnosti. A právě takové instruktory z firem, bychom chtěli ocenit,“ konstatovala Obsahová manažerka projektu Pospolu Taťána Vencovská.
Zdeněk Struska působí jako mistr odborného výcviku v MOTORu JIKOV od roku 2010. „Velmi dobře komunikuje s mistry jednotlivých středisek, kde učni praxi vykonávají a podařilo se mu zcela obrátit jejich pohled na užitečnost praxí. Nyní si mnohde bez mladých pomocníků ani nedovedou provoz představit,“ řekla ředitelka pro rozvoj lidských zdrojů MOTOR JIKOV Group a.s. Věra Vrchotová.

Chválou nešetří ani ředitel partnerské VOŠ, SPŠ automobilní a technické České Budějovice Jan Šindelář. „Kvalitativní zlom ve spolupráci nastal před pěti lety, kdy MOTOR JIKOV vytvořil výcvikové středisko tak, jak funguje v dnešní podobě. Jeho vedení se ujal právě Zdeněk Struska a proces nastartovaný před pěti lety vyvrcholil loni, kdy naši žáci skládali praktické závěrečné zkoušky přímo v provozech MOTORu JIKOV,“ řekl Jan Šindelář.

Mistra odborného výcviku si pochvalují i studenti a učni, kteří pod jeho dohledem vykonávají praxi. „Hned na první pohled je Zdeněk Struska sympatický člověk. Je vidět, že se profesně vyzná a vždy nám rád pomůže, když potřebujeme třeba poradit u NC strojů. Ve chvíli, kdy nám něco nejde, přijde, podívá se, poradí, a to vše v klidu. Podruhé mu už musíme ukázat, že to umíme sami, ale i když nám něco nejde, stejně to trpělivě znovu vysvětlí. S tím nemá vůbec problém, ale jak vždy zdůrazňuje: „musí se pracovat“. Rozhodně bych ho na Cenu Pospolu pro instruktora ve firmě doporučil,“ zdůraznil devatenáctiletý Miroslav Solnař, učeň oboru obráběč kovů VOŠ, SPŠ automobilní a technická České Budějovice.
Předání cen se stane živou částí závěrečné konference projektu Pospolu – Podpory spolupráce škol a firem se zaměřením na odborné vzdělávání v praxi v Praze.