Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV GROUP > REPORT > MOTOR JIKOV se představil zájemcům o praxi i zaměstnání
MOTOR JIKOV se představil zájemcům o praxi i zaměstnání

Vysokoškoláci z brněnských a plzeňských vysokých technických škol se zajímali o podmínky praxí a stáží v MOTORu JIKOV. Informace získávali od pracovníků společnosti při dvou velkých akcích pořádaných vysokými školami. Během tří týdnů se MOTOR JIKOV představil vysokoškolákům v Praze, Brně a Plzni.
„Zájem o informace projevovali studenti už od prvního a až do pátého ročníku studia. Z hlediska oborového členění se jednalo nejčastěji o všeobecné strojaře, technology, konstruktéry, metalurgy, programátory a mechatroniky. Nejčastěji chtěli slyšet o nabízených možnostech letních praxí, stipendijním programu a tématech závěrečných prací, které by u nás mohli v rámci stáží zpracovávat,“ uvedl odborný garant technického vzdělávání MOTOR JIKOV Group a.s. Radomír Hrouda, který se Dnu firem na Fakultě strojního inženýrství Vysokého učení technického v Brně účastnil.
„Pochopitelně nejvíce studentů pocházelo z Moravy, ale našli se i zájemci z jihu Čech a zhruba necelou třetinu tvořili Slováci. Ti jsou pro nás jako potenciální zaměstnanci zajímaví. Když už jdou pracovat do Čech, je jim v podstatě jedno, jestli půjdou za prací na západ, sever nebo jih Čech,“ podotkl Radomír Hrouda.

MOTOR JIKOV se představil také na dvacátém ročníku Veletrhu pracovních příležitostí při Západočeské univerzitě v Plzni, který se uskutečnil v univerzitním campusu v Plzni na Borech. Brněnský Den firem navštívilo tisícovky studentů z Fakulty strojního inženýrství i dalších fakult VUT v Brně. Ještě větší zájem byl o Veletrh pracovních příležitostí v Plzni.