Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV GROUP > REPORT > Žáci se podívali, kam budou chodit na praxi
Žáci se podívali, kam budou chodit na praxi

Do výrobních provozů MOTORu JIKOV se v rámci projektu Rozvoje technického vzdělávání v Jihočeském kraji podívali žáci devátých tříd Základní školy Národní v Prachaticích.
Cestu prostory firmy zahájili ve výcvikovém středisku pro praktickou výuku odborných předmětů MOTORu JIKOV, kde se potkali s bývalým žákem ZŠ Národní v Prachaticích Štěpánem Troubilem. Ten se shodou okolností před měsícem při praxi setkal s ministrem průmyslu a obchodu Janem Mládkem, který byl v MOTORU JIKOV na návštěvě.

„Přijeli jsme celkem s devětatřiceti deváťáky. Pro děti je exkurze rozhodně zajímavá, protože šest osm z nich plánuje, že půjde studovat na Střední průmyslovou školu automobilní a technickou v Českých Budějovicích, ze které studenti chodí na praxi právě do MOTORu JIKOV,“ řekla výchovná poradkyně ZŠ Národní Prachatice Dana Vávrová.

Exkurze se uskutečnila v rámci takzvaného technického dnu. Součástí aktivity je cyklus návštěv základních škol na pracovištích odborného výcviku střední školy, na pracovištích spolupracujících firem a jejich střediscích výroby. Každá zapojená škola se v každém roce zúčastní čtyř technických dnů. Do prostor výroby společnosti MOTOR JIKOV Slévárna a.s., MOTOR JIKOV Strojírenská a.s. a MOTOR JIKOV Fostron a.s. se podívalo devětatřicet žáků školy. Výrobou je provedli mistr výcvikového střediska Zdeněk Struska a odborný garant technického vzdělávání Radomír Hrouda.