Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV GROUP > REPORT > Vzděláváme se pro růst!
Vzděláváme se pro růst!

Desítka vybraných techniků společnosti MOTOR JIKOV Fostron a.s. prochází v těchto dnech vícedenním školením Programová podpora WorkNC pro automatické vrtací cykly.

„V rámci školení se věnujeme postupům tvorby vrtacích programů v CAD/CAM
systému WorkNC, který dokáže automaticky detekovat otvory určené k vrtání
a generovat celý vrtací postup včetně vrtání z více stran. Následný postprocesor probíhající v cyklech stroje navíc usnadňuje obsluhu i eventuální editaci programů. V závěru školení představíme rovněž řešení případných technických problémů, se kterými jsme se setkali v jiných firmách,“ říká zástupce firmy SEMACO Jiří Veselý, který školení ve firmě MOTOR JIKOV Fostron a.s. vede.

Pětačtyřicet hodin výuky probíhá formou přednášek v učebně i prostřednictvím praktických cvičení s NC stroji přímo v provozu firmy.

Fostron_vzdelavame-se5140

„Máme k dispozici nejmodernější, velmi sofistikovaná zařízení, CAM SW, která nám umožňují stále zkvalitňovat přípravu výroby, udržet minimální zmetkovitost a zefektivňovat vlastní výrobu forem. Zároveň ale, zcela logicky, kladou vysoké nároky na programátory a konstruktéry. Abychom byli schopni těchto technologií plně využít, jsou takováto školení naprostou nezbytností. Jen ti, kdo nejmodernější technologie zvládnou, mají jistotu stálého uplatnění. V dnešní době není problém informace získat, ale správně vyhodnotit a aplikovat v reálném životě,“ konstatuje ředitel divize Formy společnosti MOTOR JIKOV Fostron a.s. Vladimír Kubeš.

Projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.