Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV GROUP > REPORT > Vysokozdvižné vozíky v častolovickém Isoveru přechází na CNG
Vysokozdvižné vozíky v častolovickém Isoveru přechází na CNG

Společnost MOTOR JIKOV Strojírenská a.s. ve spolupráci se společností Linde Material Handling Česká republika s.r.o. (Linde MH), zprovoznila vnitropodnikovou plnicí stanici CNG ve společnosti Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., divize Isover Častolovice.

Do projektu implementace CNG dodala společnost MOTOR JIKOV plnicí stanici CNG řady MJ Compact Plus 40-1680. Jedná se o 2-kompresorovou plnicí stanici pro rychlé plnění vysokozdvižných vozíků stlačeným zemním plynem s max. výkonem 40 m3/hod a dvousekčním vysokotlakým zásobníkem na 1680 l. Výdej stlačeného plynu je manuální s tlakovým regulátorem 200 bar prostřednictvím 2 plnicích koncovek NGV1.

Linde MH dodala do Isoveru celkem 18 vysokozdvižných vozíků na CNG pohon s označením Linde H16 a Linde H20. Ty nahradí stávající dieselové vozíky v oblasti manipulace výrobků mezi výrobními linkami, ve skladech a při nakládce expedovaných výrobků a zboží.

„Toto je další významný krok reálně naplňující naši dlouhodobou strategii v oblasti ochrany zdraví a životního prostředí. Díky technologii CNG dosáhneme výrazného snížení emisí, což má jak přímý pozitivní dopad na pracovní prostředí ve výrobních halách, kde probíhá manipulace, tak i na životní prostředí nejen v okolí našeho závodu,“ říká Jiří Šulák, ředitel výrobního závodu Isover Častolovice.

Isover_foto-F

„Nové vysokozdvižné vozíky Linde MH na CNG pomohou nejen optimalizovat logistické procesy ve firmě a zvyšovat bezpečnost práce, ale hlavně přinesou významnou úsporu nákladů na pohonné hmoty,“ říká Ing. Jindřich Kotyza, jednatel společnosti Linde Material Handling Česká republika s.r.o., a dodává: „úspory dosahují v porovnání s naftovými motory přibližně 50 % nákladů na pohonné hmoty.“

Divize Isover, Saint-Gobain Construction Products CZ a. s.

Divize Isover je součástí koncernu Saint-Gobain a nabízí nejširší sortiment tepelných, zvukových a protipožárních izolací z ekologicky nezávadných přírodních surovin – produkty z čedičového i skelného vlákna, dále expandovaný polystyren (EPS) a také extrudovaný polystyren (XPS). Multi-Komfortní dům Isover je aktuálně jedním z hlavních komunikačních projektů, je orientován na podporu výstavby domů v pasivním standardu a aktivnímu přístupu k životnímu prostředí. Hlavním cílem je poskytovat majitelům těchto domů maximální komfort, úsporu nákladů za energie na vytápění a bezpečné prostředí pro život.