Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV GROUP > REPORT > Vysokoškoláky zajímá kariéra v MOTORu JIKOV
Vysokoškoláky zajímá kariéra v MOTORu JIKOV

Potenciální zaměstnance oslovovaly na veletrhu pracovních příležitostí iKariéra na půdě ČVUT Daniela Radevová a Pavlína Stifterová, specialistky rozvoje lidských zdrojů MOTOR JIKOV Group a.s. „Pro předávání informací o firmě studentům jsou veletrhy nejlepší příležitostí. V podstatě hned, jak jsme se vrátily, se ozval zájemce, který by chtěl zkusit praxi případně brigádu v konstrukci MOTOR JIKOV Fostron a. s. Jeho životopis okamžitě dostali na stůl ředitelé obou divizí Fostronu,“ zdůraznila Daniela Radevová.

Návštěvníky 21. ročníku veletrhu iKariéra jsou studenti a budoucí absolventi zejména technických vysokých škol v Praze. „Letos se očekávala účast až šesti tisíc studentů a i na našem stánku jsme oproti loňským ročníkům zaznamenali velký zájem. Studenti se nejčastěji zajímali o informace o pracovním uplatnění v naší firmě po skončení jejich studia, možnostech zpracování diplomových prací a možnostech brigád a praxí během studia,“ doplnila Daniela Radevová. Veletrh iKariéra je v současné době jednoznačně nejvýznamnější personalistickou akcí v České republice.

MOTOR JIKOV bude v oslovování studentů vysokých škol pokračovat v březnu ještě na dalších dvou akcích. „Jedná se o setkání zástupců firem se studenty s názvem Den firem na Fakultě strojního inženýrství Vysokého učení technického v Brně a 20. ročník Veletrhu pracovních příležitostí při Západočeské univerzitě v Plzni, který se uskuteční ve středu 18. března v univerzitním campusu v Plzni na Borech,“ informovala Pavlína Stifterová.

Brněnský Den firem loni navštívilo téměř tisíc studentů z Fakulty strojního inženýrství i dalších fakult VUT v Brně. Ještě větší zájem je o Veletrh pracovních příležitostí v Plzni, kde informace shání kolem čtyři tisíc vysokoškoláků.