Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV GROUP > REPORT > Úspěchy studentů našich partnerských škol
Úspěchy studentů našich partnerských škol

Se sponzorskou podporou MOTOR JIKOV bojovali v letošním ročníku středoškolské soutěže dva týmy. ST RACING TEAM ze Strakonic se stal absolutním vítězem a získal titul Mistr České republiky, českobudějovický ALFA TEAM se probojoval na pěkné šesté místo.

V šestém ročníku se utkalo celkem 11 týmů z Čech, Slovenska a Polska. Absolutní vítěz celé soutěže, složený ze studentů VOŠ, SPŠ a SOŠ řemesel a služeb Strakonice, získal i cenu za nejlepší konstrukci a nejrychlejší závodní model. Všichni členové týmu obdrželi tříleté bakalářské stipendium na University of New York in Prague.

body_1

„V soutěži jsme rádi sponzorsky podpořili dvě školy. Studenti předvedli výborné schopnosti. Navrhli, zkonstruovali, a po úspěšném otestování vyrobili vlastní závodní model formule 1. Byla to pro nás další skvělá příležitost ukázat, že technika je fascinující obor plný velkých možností a že si ceníme technického myšlení, invence a kreativity,“ říká předseda představenstva a generální ředitel MOTOR JIKOV Group a.s. Miroslav Dvořák.