Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV GROUP > REPORT > Tlaková slévárna bude dodávat kryty olejové pumpy pro Toyoty
Tlaková slévárna bude dodávat kryty olejové pumpy pro Toyoty

Až 400 tisíc krytů olejové pumpy pro koncernové motory Toyoty o objemu 1,5 l má dodávat od roku 2021 divize Tlaková slévárna MOTORU JIKOV Slévárna a.s. Odlitek o hmotnosti 400 gramů ze čtyřnásobné formy bude odlévat na licích strojích s uzavírací silou 1000 tun.

„Jedná se o nový projekt pro našeho stávajícího zákazníka firmu Aisin. Ve finálním objemu bychom měli do píseckého závodu dodávat 400 až 497 tisíc kusů ročně. V Aisinu odlitek obrobí, smontují a finální sestavu olejové pumpy dodají do montáží Toyoty,“ doplnil ředitel divize Tlaková slévárna MOTORU JIKOV Slévárna a.s. Roman Pospíšil.

V srpnu by proběhla nominace Tlakové slévárny na dodávku dílu a objednávka nářadí pro výrobu odlitku. Během roku 2019 bychom se měli dostat až k plnému předvedení výroby za sériových podmínek po dobu jedné směny, v březnu 2020 je pak plánovaný start produkce s 13 tisíc kusy měsíčně. Během dalšího roku naroste objem na 26 tisíc kusů měsíčně a další růst až k 400 tisícům ročně,“ popsal harmonogram náběhu projektu ředitel divize.

Příchodem nové platformy TNGA (Toyota New Global Architecture) japonský výrobce předpokládá, že je bude využívat polovina všech jejích prodávaných modelů. „Nová platforma má mít výhody jak pro samotnou automobilku, tak pro zákazníky. TNGA se bude skládat z menších a lehčích komponentů, což pomůže snížit těžiště auta. To povede k lepším jízdním vlastnostem. Lehčí konstrukce pomůže i se snížením spotřeby paliva. Komponenty dále zvýší tuhost nových vozů,“ upřesnil Roman Pospíšil.