Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV GROUP > REPORT > Studenti VŠTE se zajímali o praxi i práci v holdingu
Studenti VŠTE se zajímali o praxi i práci v holdingu

Poprvé se holding MOTOR JIKOV prezentoval na veletrhu pracovních příležitostí Jobfair Vysoké školy technické a ekonomické v českých Budějovicích. Specialistky rozvoje lidských zdrojů MOTOR JIKOV Group a.s. Pavlína Stifterová a Lenka Trnková informovaly studenty o možnostech praxe ve společnostech holdingu i kariérním uplatnění.
O možnostech stáže se zajímal student druhého ročníku oboru ekonomika podniku Václav Kubák. „Pokud by to bylo možné, rád bych v MOTORu JIKOV působil při celosemestrální stáži v rámci mé studijní specializace obchodní podnikání. Po úspěšném absolvování bakalářských zkoušek bych se rád viděl i jako zaměstnanec společnosti například na pozici technika nebo ekonoma,“ uvedl student Václav Kubák.

Jobfair VŠTE byl posledním ze čtveřice vysokoškolských veletrhů pracovních příležitostí, na kterých se MOTOR JIKOV prezentoval. „Studenty informujeme stručně o charakteristice holdingu jako strojírenského a slévárenského holdingu. Dozvědí se o, že nejčastěji hledáme budoucí konstruktéry, technology, projektové inženýry a elektroprojektanty a také o naší nabídce, která zahrnuje stipendia, praxe na moderních strojích či možnosti zpracování bakalářských a diplomových prací na konkrétní téma v provozu firmy,“ informovala specialistka rozvoje lidských zdrojů Pavlína Stifterová.
O výhodách spolupráce se společnostmi holdingu MOTOR JIKOV GROUP letos slyšeli vysokoškoláci také v Praze, Brně a Plzni.