Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV GROUP > REPORT > Spolupráce s VŠTE nabírá konkrétní obrysy
Spolupráce s VŠTE nabírá konkrétní obrysy

Představitelé vedení Vysoké školy technické a ekonomické (VŠTE) v Českých Budějovicích navštívili dnes (22. 1.) českobudějovické firmy holdingu MOTOR JIKOV GROUP, aby nahlédli do reálného provozu strojírenské firmy a seznámili se s novinkami ve výrobě.

Návštěva se uskutečnila v rámci spolupráce mezi školou a firmou, kdy je MOTOR JIKOV mj. členem Profesní rady VŠTE. Ta má za cíl udržovat přímý kontakt školy s podnikovou praxí, její členové se mohou vyjadřovat k výuce praktických předmětů, zajištění studentských praxí i spolupráci školy s podniky v regionu.

1

„Velmi si vážíme toho, že jsme byli osloveni ke členství v profesní radě a participaci na činnosti školy, že zástupce školy zajímá náš názor a že přijali pozvání na tuto exkurzi. Máme celou řadu námětů pro realizaci společných projektů, které budou nejen nadále upevňovat vztahy mezi školou a firmou, ale pomohou rovněž oživit výuku a posílit zájem studentů o technické obory,“ řekla Věra Vrchotová, ředitelka pro rozvoj lidských zdrojů MOTOR JIKOV Group a.s. a členka Profesní rady VŠTE.

2

V rámci téměř tříhodinového jednání, jehož součástí byla prezentace firmy, návštěva výrobních prostor i společné jednání, vyvstalo několik zajímavých témat pro spolupráci.

3

„Nabízí se hned několik možností, jak zapojit naše studenty do skutečné praxe. Jsou jimi například projekt časosběrné dokumentace procesů slévárny litiny, který bychom mohli reálně zahájit už letos v březnu. Velmi nás zaujala také myšlenka vybudování laboratoře pro chemické analýzy, mechanické testování a metalografii,“ zhodnotila výstupy z jednání prorektorka pro praxi a vnější vztahy VŠTE a předsedkyně Profesní rady VŠTE Ludmila Opekarová, a dodala, že vítá zejména dlouhodobý charakter plánované spolupráce mezi technicky zaměřenou vysokou školou a výrobním podnikem.

4

5