Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV GROUP > REPORT > Školáci dostali nové nářadí a materiál
Školáci dostali nové nářadí a materiál

Do třech partnerských základních škol v Soběslavi a Nových Hradech dorazila zásilka z MOTORu JIKOV.
„V rámci podpory rozvoje technického školství firma opět přispěla materiálem a nástroji do předmětu pracovní činnosti. Obsah zásilky si určili přímo učitelé,“ sdělila ředitelka pro rozvoj lidských zdrojů MOTOR JIKOV Group a.s. Věra Vrchotová.

„Z loňského materiálu jsme s žáky při pracovních činnostech vyráběli například špachtle. Pro letošek jsme si objednali tenčí plech, aby se nám s ním snáz pracovalo. Z nového materiálu bych s dětmi rád vyrobil svěrky na materiál,“ plánoval učitel pracovních činností na Základní škole E. Beneše Soběslav Radislav Dušek.

Dar od společnosti MOTOR JIKOV si pochvaluje. „Dostali jsme například závitníky, dva nové svěráky, vrtačku Makita, tu ale kluci dostanou do ruky asi jen za odměnu,“ smál se učitel a pokračoval: „Pro žáky je důležité, aby si vyzkoušeli praxi alespoň na této úrovni, mnozí z nich už se k tomu pak nedostanou a třeba by je to bavilo. Bohužel absolventů obchodních akademií je spousta, ale řemeslníků najdete dnes minimum,“ podotkl Radislav Dušek.

Materiál a nářadí dostala i Základní škola Komenského v Soběslavi. „Za dar jsme velice vděční. Technické vzdělání představuje pro žáky perspektivní budoucnost. Od nás se nyní poměrně hodně dětí hlásí na Střední průmyslovou školu strojní a stavební v Táboře,“ uvedl ředitel ZŠ Komenského Soběslav Jan Holas.
Dar přivítal i ředitel Základní školy Nové Hrady Karel Kříha. „Předmět vyučujeme zatím ve stísněných provizorních prostorách a každé vylepšení třeba i v podobě nového nářadí a materiálu velice vítáme,“ podotkl Karel Kříha.