Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV GROUP > REPORT > Scania řada S: International Truck of the Year 2017
Scania řada S: International Truck of the Year 2017

Největší obchodní partner MOTORU JIKOV GROUP společnost Scania získala prestižní titul International Truck of the Year 2017 pro svou zcela novou modelovou řadu S. MOTOR JIKOV GROUP patří mezi dva nejvýznamnější dodavatele Scanie v oblasti vysokotlakých hliníkových dílů a montáží, co se týče počtu zadaných nových dílů – projektů. Pro oceněný vůz dodává 24 nových vysokotlakých a nízkotlakých odlitků a šest gravitačních hliníkových dílů. Celkově jde o obchod v objemu přes sedm milionů euro ročně.
Titul International Truck of the Year je udělován od roku 1977. O letošním vítězi rozhodovala odborná porota složená z 25 motoristických novinářů zastupujících 25 specializovaných magazínů z celé Evropy.
Porota při výběru nejlepšího nákladního automobilu zohledňuje inovace, ekonomiku provozu, dopad na životní prostředí, bezpečnost a v neposlední řadě i pohodlí řidičů na jejich dlouhých cestách.

Letošní vítěz Scania řady S získal celkem 149 bodů. Na druhé pozici skončila dvojice zástupců italské značky Iveco v podobě spřízněných modelů Stralis XP a Stralis NP. Třetí místo obsadil Mercedes-Benz Actros s novou generací motoru OM 471.
Porota ve svém hodnocení nové generace nákladních vozidel značky Scania mimo jiné zdůraznila faktory jako pohodlí řidiče, bezpečnostní aspekty a pozitivní vliv na celkovou ekonomickou efektivitu dopravců.
„Toto ocenění je nejlepším uznáním v odvětví, které svědčí o tom, že naši konstruktéři a v podstatě celá organizace společnosti Scania, odvedla skvělou práci,“ řekl Henrik Henriksson, prezident a generální ředitel společnosti Scania. „Naším cílem je vždy naplňovat očekávání a potřeby našich zákazníků a hodnocení poroty jasně potvrzuje, že jsme v případě nové generace nákladních vozidel zvolili ten správný přístup.“
Vývojové práce na nové generaci vozidel značky Scania trvaly deset let a podílelo se na nich téměř 4000 pracovníku z celkového počtu 18.000 zaměstnanců pracujících ve Švédsku.

Popiska: Scania doposud získala čtyři tituly International Truck of the Year a to v letech 1989, 1996, 2005 a 2010. Letošní ocenění je tedy páté.