Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV GROUP > REPORT > S balíčkem dostanete auto, plnicí jednotku a CNG
S balíčkem dostanete auto, plnicí jednotku a CNG

Společnosti E.ON, ŠKODA AUTO a MOTOR JIKOV nabízejí nový výhodný balíček. Osobní automobil ŠKODA Citigo CNG Green tec, domácí plnička MJ05 z dílny Motoru Jikov a výhodná dodávka CNG

jsou jednou z nových produktových inovací, díky které můžete tankovat CNG v pohodlí domova, ušetříte až polovinu nákladů na pohonné hmoty a zároveň odlehčíte životnímu prostředí.

Balíček byl poprvé představen 3. října na večeru PRODUKTOVÝCH INOVACÍ v pražském Divadle La Fabrika, na kterém bylo, v předvečer slavnostního večera vyhlášení vítězů letošního ročníku soutěže E.ON Energy Globe Award ČR 2012, prezentováno pět inovativních produktů, z toho dvě patentové premiéry.   

„Každoročně se sejde celá řada zajímavých projektů a byla by obrovská škoda, kdyby vše skončilo jen příjemným galavečerem a předáním cen. Z toho důvodu jsme se rozhodli uspořádat akci pod názvem PRODUKTOVÉ IN.OVACE, na které jsme veřejnosti představili skutečně realizované produkty a služby, které si potencionální zákazníci mohou pořídit,“ uvedl mluvčí energetické společnosti E.ON Vladimír Vácha.

Balíček v podobě osobního automobilu, plnicí jednotky MJ05 a dodávky CNG získal absolutní vítěz letošního ročníku soutěže E.ON Energy Globe Award ČR 2012. Nový model Citigo na stlačený zemní plyn k zapůjčení na rok zdarma dostává i každý z vítězů sedmi kategorií soutěže (Země, Oheň, Voda, Vzduch, Mládež, Obec a Kutil) a jeden z hlasujících pro finálové projekty.

„Plnička MJ05 a osobní vůz Citigo CNG Green tec nabízí novému majiteli pohodlnou obsluhu, bezpečnost a ekologičnost. V kombinaci se zajímavou nabídkou dodávky stlačeného zemního plynu má tato produktová inovace všechny předpoklady pro to, aby oslovila a zaujala široké spektrum zákazníků. Velkým lákadlem je bezesporu až 50% úspora nákladů na pohonné hmoty v porovnání s klasickými palivy,“ říká předseda představenstva a generální ředitel společnosti MOTOR JIKOV Group a.s. Miroslav Dvořák. Tato jihočeská skupina strojírenských a slévárenských firem má k ekologii blízko. Je držitelem 1. ceny v kategorii Vzduch v rámci loňského ročníku E.ON ENERGY GLOBE AWARD ČR 2011, letos se stala hlavním partnerem soutěže a v rámci firmy pravidelně investuje do modernizace energetických zdrojů. 

Citigo CNG Green tec dosahuje emisí 79 g CO2/km. Tuto nízkou hodnotu umožňuje palivo – zemní plyn – a technologie ŠKODA Green tec s prvky, jako jsou systém Start-Stop, rekuperace brzdné energie a pneumatiky se sníženým valivým odporem. Městský vůz s motorem o výkonu 50 kW (68 koní) spotřebuje pouze 2,9 kg zemního plynu na 100 km. Dojezd vozu činí 550 km (350 km na plyn, 200 km na benzin z přídavné nádrže, kterou je vůz rovněž vybaven).