Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV GROUP > REPORT > Projekt Lifting Business na vzestupu
Projekt Lifting Business na vzestupu

Rok od zahájení spolupráce se světovým výrobcem jeřábů Konecranes se soběslavská divize Průmyslové výrobky v návaznosti na získání nových zakázek připravuje na další navýšení výrobních kapacit.
„Na základě zářijového jednání u zákazníka ve Finsku, kdy jsme vyhodnotili dosavadní spolupráci za úspěšnou, nyní rozjíždíme další projekt. Jedná se o výrobu šesti typů vodicích dílů jeřábových lan ve třech velikostech. První z typů dodáme ještě letos, ostatní typy od počátku příštího roku,“ říká Milan Vančata, ředitel divize Průmyslové výrobky společnosti MOTOR JIKOV Strojírenská a.s. v Soběslavi.

Projekt navazuje na současně běžící projekty, v jejichž rámci divize Průmyslové výrobky vyrábí více než desítku dalších dílů zvedacího zařízení jeřábů. „Konecranes patří v oblasti zdvihací techniky mezi světové jedničky. Rozvíjení spolupráce s tímto zákazníkem svědčí o našich kvalitách a posiluje naše renomé,“ dodává Vančata.
Konecranes je celosvětově přední skupina ve výrobě a prodeji zvedacích zařízení pro výrobní a zpracovatelský průmysl, loděnice, přístavy a terminály. MOTOR JIKOV Strojírenská a.s. jí dodává komponenty od roku 2013.