Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV GROUP > REPORT > Primátor při návštěvě firmy slíbil lepší komunikaci s podnikateli
Primátor při návštěvě firmy slíbil lepší komunikaci s podnikateli

„Jsem vystudovaný strojař a otec pracoval ve slévárně šedé litiny v Komárově ve středních Čechách, takže pro mě prohlídka slévárny a dalších výrobních prostor nebyla něčím úplně cizím,“ řekl po návštěvě MOTORU JIKOV GROUP primátor města České Budějovice Jiří Svoboda.
Do firmy se podíval v rámci podnikatelských setkání primátora města pořádaných Oblastní kanceláří Hospodářské komory České Budějovice. Kromě výrobních prostor MOTORU JIKOV Slévárna a.s. a MOTORU JIKOV Fostron a.s. diskutoval i se zástupci MOTORU JIKOV Group a.s. o tom, co může město pro firmy udělat a jak zlepšit komunikaci mezi radnicí a podnikateli.

„Jako spoustu ostatních firem nás trápí nedostatek lidí. V tomto směru může být radnice nápomocná, pokud se podaří postavit České Budějovice jako atraktivní město, do kterého se lidé rádi přestěhují, a to nejen za prací. Návod může být jednoduchý, už ale nemusí být tak jednoduše a rychle proveditelný a spočívá například v nabídce kvalitních škol, bezproblémové dopravy, dostatečné nabídky využití volného času,“ konstatoval ředitel pro strategický nákup MOTOR JIKOV Group a.s. Michal Šebek. „V té souvislosti je pak podstatná tvorba strategického plánu města, jeho vizí, a zda k tomu budou přizvány firmy a podnikatelé,“ dodal Michal Šebek.

„Souhlasím, že firmy musejí při tvorbě plánu dostat slovo. Například KOOH-I-NOOR má vizi, že opustí výrobní prostory uprostřed města, což je velká změna a musíme s tím při tvorbě plánu počítat,“ zdůraznil primátor Jiří Svoboda, který také slíbil lepší spolupráci města s Oblastní kanceláří Hospodářské komory (ObHK) České Budějovice. Ta dnes sdružuje přes 400 podnikatelů a firem z Českobudějovicka. „Jsme silné sdružení podnikatelů a rádi bychom s městem spolupracovali. Teď je na vás, jestli za město najdete vhodnou platformu,“ vyzval primátora při setkání předseda rady ObHK Miloslav Kamiš.