Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV GROUP > REPORT > Předškoláci se radují z polytechnických stavebnic
Předškoláci se radují z polytechnických stavebnic

Každý pedagog ví, že hrají – li si děti smysluplně, učí se rozvíjet a poznávají svět. Děti ze soběslavských školek dostaly dva dny po Třech králích povánoční dárek z říše snů.

Namísto Kašpara, Melichara a Baltazara jim ho přinesli starší kamarádi z MOTORU JIKOV Strojírenská a.s. v čele s ředitelkou pro rozvoj lidských zdrojů společnosti MOTOR JIKOV Group a.s. Věrou Vrchotovou.

„Strojírenství má na Soběslavsku hlubokou a dlouhou tradici, na kterou úspěšně navazuje naše společnost MOTOR JIKOV Strojírenská a.s. Dnes šíříme slávu soběslavských strojařů doma i ve světě. V tehdejší Ladovce pracovaly celé rodiny Soběslaváků, byli to skuteční odborníci, kteří ve své době obstáli i v zahraniční konkurenci. A duch řemeslné zručnosti a tvořivosti je zde hluboce zakořeněn. My ve strojírenství dobře víme, jak je důležitý rozvoj technického myšlení a budování vztahu k moderní technice už odmala. Proto jsme se také rozhodli darovat soběslavským předškolákům polytechnické stavebnice, které skvěle rozvíjejí jejich představivost, tvořivost a technické dovednosti,“ říká Věra Vrchotová.

Předškoláci se radují z polytechnických stavebnic

V Mateřské škole DUHA, kterou vede ředitelka Alena Krejčová, na dárky čekalo 207 dětí v 11 třídách. Chodí sem děti nejen ze Soběslavi, ale i okolí, hlavně z Klenovic. „Jménem dětí ještě jednou děkujeme za krásné dárky a moc vítáme pokračování spolupráce se společností MOTOR JIKOV Strojírenská a.s. Každá aktivita, která vede k rozvoji schopností a dovedností dětí je nesmírně důležitá. A právě polytechnické stavebnice rozvíjejí vztah dětí k technické zručnosti, lidské práci, řemeslu a tvořivosti. A rádi přijímáme i pozvání k exkurzi do soběslavského závodu,“ dodává ředitelka Alena Krejčová.

Do šesti tříd Mateřské školy Nerudova chodí celkem 150 dětiček. I tady dostaly krásné dárky. „Naše děti si nejraději hrají se stavebnicemi, kde mohou něco montovat, šroubovat, utahovat a povolovat, protože doma pozorují tatínky, pomáhají jim a pak si na to samy rády hrají. A vůbec nezáleží na tom, jestli se jedná o kluky nebo holky, všichni ve spolek nejraději stavějí silnice, dráhy, garáže, výtahy a domečky,“ říká paní ředitelka MŠ Nerudova Ivana Bártová.

Předškoláci se radují z polytechnických stavebnic

Už teď se mohou malí soběslaváčci těšit na další spolupráci – exkurze, dětský den a další projekty, které pro ně jejich kamarádi z MOTORU JIKOV Strojírenská a.s. chystají.

Stejnou radost měli o den později (středa 9. 1.) také v Mateřské škole Nové Hrady. I zde si předškoláci rozbalili stavebnice a další technicky zaměřené hračky a pomůcky, které jim přivezly personalistky ze společnosti MOTOR JIKOV Group a.s.