Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV GROUP > REPORT > Podporujeme Rallye Český Krumlov
Podporujeme Rallye Český Krumlov

Společnost MOTOR JIKOV pokračuje i v letošním roce v podpoře Rallye Český Krumlov.

S vozem VW Passat EcoFuel s pohonem na CNG se ve dnech 24. a 25. května zúčastní letošního, již jednačtyřicátého, ročníku rallye a zároveň druhého ročníku Rallye Český Krumlov NEW ENERGIES, zaměřené na zvýšení povědomí široké veřejnosti o alternativních pohonech.

Vůz s posádkou MOTOR JIKOV startuje v pátek v 11.15 v Táboře u Střední průmyslové školy strojní a stavební, s dojezdem do cíle na výstavišti České Budějovice v 18.30. Odtud bude druhý den odstartována druhá etapa přes Kaplici do Českého Krumlova, kde proběhne od 20 hodin slavnostní vyhlášení vítězů letošní rallye.

Rallye Český Krumlov

Posádku MOTOR JIKOV tvoří Václav Král a Jan Kocourek, kolegové prodejního oddělení společnosti MOTOR JIKOV Strojírenská a.s. v Soběslavi. Společnost se zabývá mj. vývojem, výrobou, mezinárodním prodejem, instalací a servisem plnicích technologií CNG – od malých plniček, přes vnitropodniková čerpací zařízení až po velké, veřejné čerpací stanice. Zákazníci zde získají v rámci odborného poradenství komplexní servis zahrnující například návrhy plnicích technologií CNG dle konkrétních požadavků nebo zpracování kalkulací návratnosti investice do plniček i vozů na CNG. Společnost nabízí rovněž pronájem CNG vozidel a financování výstavby CNG čerpacích stanic všech velikostí. Úzce spolupracuje s výrobci a dodavateli osobních automobilů, autobusů a vysokozvižných vozíků. Je zakládajícím členem Asociace NGV, která propaguje využívání zemního plynu a biometanu v dopravě.

MOTOR JIKOV GROUP, holding strojírenských a slévárenských společností, používá CNG pro pohon u 50 % svého vozového parku, a ročně tak dosahuje milionových úspor v nákladech na pohonné hmoty.