Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV GROUP > REPORT > Podnikatelské setkání v novém informačně-vzdělávacím středisku
Podnikatelské setkání v novém informačně-vzdělávacím středisku

Společnost MOTOR JIKOV Group a.s. se zúčastnila lednového setkání členských firem Jihočeské hospodářské komory na Táborsku.

Proběhlo v nově zrekonstruovaném informačně – vzdělávacím středisku v Jihočeském kraji v sídle Centra odborné přípravy (COP) v Sezimově Ústí.

Podnikatele přivítal předseda táborské oblastní rady Jihočeské hospodářské komory Jiří Macháček, zástupci COP a táborského úřadu práce pak seznámili hosty setkání s činností střediska, které zde zahájí provoz 1. května letošního roku a jehož cílem je zlepšit dostupnost a kvalitu informačních, poradenských a školících služeb pro zájemce o zaměstnání, především z Jihočeského kraje. Díky napojení na krajskou pobočku Úřadu práce ČR bude středisko navazovat na služby zaměstnanosti, rozšiřovat je a oborově specifikovat.

Předseda táborské oblastní rady Jihočeské hospodářské komory Jiří Macháček a ředitel COP Sezimovo Ústí Ing. František Kamlach
Předseda táborské oblastní rady Jihočeské hospodářské komory Jiří Macháček a ředitel COP Sezimovo Ústí Ing. František Kamlach

„Zaměstnanci střediska budou klientům poskytovat komplexní informace o nabídce pracovních míst i možnostech vzdělávání či rekvalifikací, zejména pak pro oblast strojírenství a energetiky, kde podniky pociťují nedostatek kvalifikované síly. Uchazeči o práci si budou moci na místě vyhledat konkrétní informace na počítačích s přístupem na internet. Jde nám o to, pomoci s uplatněním na trhu práce především lidem z ohrožených skupin, jako jsou dlouhodobě nezaměstnaní, absolventi a mladiství, osoby se ZP, lidé starší 50 let a zaměstnancům, kterým hrozí ukončení pracovního poměru,“ řekl při setkání podnikatelů ředitel COP Sezimovo Ústí František Kamlach.

Podnikatelské setkání v novém informačně-vzdělávacím středisku