Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV GROUP > REPORT > Na Plzeňsku fungují další dvě plnicí stanice CNG z produkce MOTOR JIKOV
Na Plzeňsku fungují další dvě plnicí stanice CNG z produkce MOTOR JIKOV

Zprovoznění dalších dvou plnicích stanic CNG MJ SAT se může pochlubit MOTOR JIKOV Strojírenská a.s. Jednalo se o dvě zařízení na Plzeňsku. Od konce února je v provozu veřejná stanice u vjezdu do průmyslové zóny Mexiko u Nýřan, od poloviny dubna je zkolaudováno i zařízení v areálu stavební společnosti APB v Losiné.

„U plnicí stanice v Losiné se zatím počítá s využitím pro vozový a strojový park soukromé společnosti, do budoucna by se ale měli dočkat i ostatní motoristé. V plánu je otevření zařízení pro veřejnost, a to ve třetím čtvrtletí letošního roku,“ uvedl ředitel divize Speciální obrábění a výroba společnosti MOTOR JIKOV Strojírenská a.s. Jiří Slíva.

Čerpací stanice v Losiné má výhodu v napojení na vysokotlaký plynovod. „Její výkon je 314 Nm3/hod a geometrický objem zásobníků činí 4 480 litrů, to je dvojnásobek oproti zařízení u Nýřan, které je však na zdvojnásobení kapacity i výkonu do budoucna stavebně připraveno,“ uvedl za MOTOR JIKOV Strojírenská a.s. Jaroslav Vohnout.

Nýřanskou stanici najdou motoristé u sjezdu z dálnice D5 vedoucí z Prahy do Rozvadova. Stanice je bezobslužná, motoristé mohou platit podnikovými čipy, CNG kartami i kartami bankovními VISA a EC/MC. Součástí řešení je i osvětlení stanice, což poskytuje řidičům pohodlný přístup ke stanici i k její obsluze v nočních hodinách. Oboustranný výdejní stojan je vybaven dvěma hadicemi s koncovkami NGV1 a jednou s koncovkou NGV2. Stanici provozuje společnost E.ON.

Pro letošní rok má MOTOR JIKOV Strojírenská a.s. v plánu dokončit minimálně deset CNG plnicích stanic.