Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV GROUP > REPORT > Plnicí zařízení MJ Compact 05 se představilo na Zemi živitelce
Plnicí zařízení MJ Compact 05 se představilo na Zemi živitelce

Výroba technologií pro čerpání CNG je projektem, od nějž MOTOR JIKOV Strojírenská a.s. očekává úspěch. V ČR dnes jezdí téměř 4 tisíce vozidel na stlačený zemní plyn (CNG).

V drtivé většině jde o vozidla osobní a užitková. Každý rok stoupá u nás i v EU počet vozidel s alternativním pohonem, a s tím samozřejmě i spotřeba plynu. Prodej CNG u nás roste každoročně o desítky procent. Jenom Volkswagen uvádí v ČR meziročně 2,5krát vyšší prodej CNG vozů. Dominantní česká značka Škoda Auto uvede na trh Citigo na CNG, připravena je i Škoda Octavia CNG. A to je obrovská příležitost pro špičková plnicí zařízení z dílen MOTOR JIKOV Strojírenská a.s.

Proto se také plnicí zařízení MOTOR JIKOV COMPACT MJ 05, které zvítězilo v prestižní soutěži E.ON Energy Globe Award ČR 2011 v kategorii Vzduch, stalo jedním z taháků prvního výstavního dne 39. ročníku mezinárodního agrosalónu Země živitelka v Českých Budějovicích. „Jedním z prvních profesních svazů, s nimiž spolupracujeme na prosazování CNG do praxe, je Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů. Přijali jsme s díky pozvání do pavilonu Z k účasti na výstavě dodavatelů v rámci odborného semináře tohoto svazu,“ říká Jan Kocourek, referent prodeje, který je velkým propagátorem CNG.

Plnicí zařízení MJ Compact 05 se představilo na Zemi živitelce

„O naše plnicí zařízení MOTOR JIKOV COMPACT 05 byl v odborných kruzích i mezi běžnými návštěvníky agrosalónu obrovský zájem. Navštěvovali nás zájemci ze soukromého sektoru, řemeslníci, majitelé menších firem, kteří chtěli zkusit provozovat plničku pro sebe a okolí. A samozřejmě i zástupci podniků, které provozují velký autopark a jimž může snížení nákladů na dopravu přinášet významné ekonomické efekty, “dodává Jan Kocourek.

Zcela konkrétní zájem o plnicí zařízení už projevil významný dodavatel potravinářských přípravků v ČR, provozující zajímavou podnikovou flotilu osobních a užitkových vozidel.

„Myslím, že naše angažmá v rámci prvního profesního dne na 39. ročníku Země živitelky splnilo naše očekávání. Víme, že vyrábíme špičkovou technologii pro odvětví, které čeká významný růst. Naším cílem je nyní další popularizace CNG jako ekonomické, bezpečné a ekologické alternativy. Většímu rozvoji využívání CNG v silniční dopravě už chybí pouze hustší síť plnicích stanic. Věříme, že právě MOTOR JIKOV Strojírenská a.s. bude se svými plnicími stanicemi tím, kdo se o praktický rozvoj CNG u nás i v dalších zemích Evropy zaslouží,“ uzavírá Jiří Slíva, ředitel divize Speciální obrábění a výroba soběslavské společnosti MOTOR JIKOV Strojírenská a.s., která plnicí zařízení vyrábí.