Přejít k hlavnímu obsahu webu
PF 2018

Vážené kolegyně, vážení kolegové, zaměstnanci a obchodní partneři,rok 2017, do jehož konce zbývá již jen několik dnů, byl pro MOTOR JIKOV GROUP ve znamení významných investic do budoucnosti firmy. Dokončili jsme organizační změnu, která, jak věřím, přispěje k tomu, že budeme jako podnik konkurenceschopnější. V Soběslavi stavíme novou výrobní halu, investovali jsme desítky milionů korun do automatizovaného robotizovaného pracoviště v MOTORU JIKOV Strojírenská a.s., divize slévárna litiny MOTORU JIKOV Slévárna a.s. zmodernizovala výrobu novou chladicí linkou pískového hospodářství…
Do roku 2018 je ale potřeba se dívat obezřetně. Od ekonomické krize, která zasáhla celý svět, uplyne příští rok deset let a opět jsme v situaci, kdy ekonomika jede na plné otáčky, výrobním podnikům se nedostávají zaměstnanci, míra nezaměstnanosti je na historických minimech, což má dopad na produktivitu práce i odváděnou kvalitu. Před deseti lety stačilo několik měsíců a situace se dramaticky změnila. Je proto potřeba být připraveni a nenechat se případným zlomem ekonomického cyklu zaskočit.
Nechci být ale šiřitelem pesimistických vizí. Mám radost, že si vychováváme novou generaci mladých a perpektivních vedoucích pracovníků a hledáme nové cesty náboru mladých lidí pro technické profese.

Kolegové, kolegyně, přátelé, dovolte, abych Vám popřál do roku 2018 úspěšný vstup. Věřím, že to pro vás bude rok pro naplněný úspěchy, radostmi a spokojeností jak v práci, tak s vašimi blízkými.
Tak jako každý rok jsem i letos se svou kapelou Jižani připravil pro vaši potěchu nové CD tentokrát pro dechovovou kapelu netradičně plné muzikálových a dalších melodií. Doufám, že s naší deskou strávíte příjemné chvíle poslechu.

Přeji vám do roku 2018 hodně zdraví, pohody, pracovních úspěchů a osobní spokojenosti.

Ing. Miroslav Dvořák
předseda představenstva
a generální ředitel
MOTOR JIKOV Group a.s.