Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV GROUP > REPORT > Pedagogové v provozech MOTOR JIKOV
Pedagogové v provozech MOTOR JIKOV

Místo do školy zavítalo patnáct odborných pedagogů ze středních a základních táborských škol ve čtvrtek 27. března do firmy MOTOR JIKOV v Českých Budějovicích, aby absolvovali svůj „den ve firmě“.

Během dopoledního programu se seznámili s historií a řízením společnosti, výrobními programy a technologiemi. V odpoledních hodinách se přesunuli přímo do provozů, aby viděli výrobní proces přímo v praxi. Od výroby forem, přes obrábění, soustružení, vysokotlaké a nízkotlakého lití a jednoúčelové stroje až po montáž bubnových sekaček.

1

Odborný garant technického vzdělávání Radomír Hrouda hovořil s pedagogy mj. o spolupráci firem a škol i o zapojení mladých lidí do výrobního procesu. Pro tyto účely má firma k dispozici už od roku 2007 tři školicí a výcviková střediska v Českých Budějovicích a Soběslavi. Ročně se v nich „protočí“ kolem osmdesáti učňů a studentů technických oborů. „Podporujeme vzdělávání a talentované lidi, protože bez nich není další rozvoj průmyslu myslitelný. V rámci praxe se žáci našich partnerských škol zapojují přímo do výrobního procesu, kde se seznamují s reálným pracovním životem, pravidelností, plněním termínů i důrazem na kvalitu. Pracujeme se všemi ročníky a vidíme, jak děti postupně mění přístup k práci, protože si uvědomují, že přijetí správných pracovních návyků má pro jejich další osobní i profesní rozvoj velký význam.“

2

Exkurze se konala v rámci projektu Rozvoj technického vzdělávání v Jihočeském kraji financovaného z Operačního programu vzdělávání pro konkurenceschopnost.