Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV GROUP > REPORT > Otestovali jsme jízdní vlastnosti nové Octavie G-TEC
Otestovali jsme jízdní vlastnosti nové Octavie G-TEC

ŠKODA AUTO zahájila v červnu výrobu vozu Škoda Octavia G-TEC s pohonem na stlačený zemní plyn. My jsme měli příležitost vyzkoušet ještě před zahájením prodeje prostorný interiér vozu, dobré jízdní vlastnosti a díky pohonu na CNG i nízké náklady na provoz.

„V souvislosti se vstupem tohoto modelu na trh posilujeme propagaci našich CNG plnicích stanic směrem k výrobci vozidla a k jeho distributorům, ale i směrem ke konečným uživatelům hlavně z oblasti firemních zákazníků. Pro tyto účely jsme od ŠKODA AUTO dostali Octavii G-TEC na několik dnů k dispozici,“ říká ředitel divize Speciální obrábění a výroba Jiří Slíva.

1

Turbomotor 1.4 TSI je konstruován pro spalování zemního plynu a benzínu, přepínání mezi palivy se děje zcela automaticky. CNG v nádrži vozu vystačí na ujetí asi 400 kilometrů, benzín na dalších 900 kilometrů. „Předpokládá se, že se během následujících osmnácti měsíců prodá asi 1500 Octavií G-TEC, v první etapě budou koncovými zákazníky především firmy. Ty mohou s vozovým parkem na CNG a vlastní plnicí stanicí ušetřit statisíce, v případě větších flotil i miliony, korun ročně,“ dodává Jiří Slíva.

1

Pro firemní flotily je v nabídce MOTOR JIKOV želízkem v ohni plnicí zařízení MJ Variant Plus. Vyznačuje se vysokou technickou variabilitou, snadnou instalací a minimálními nároky na stavební připravenost. Je určeno zejména pro uživatele s roční spotřebou CNG do 60 000 m3, s požadavkem na rychlost plnění a preferujících vlastní možnost a komfort tankování před řídkou sítí veřejných stanic. V případě této stanice trvá plné natankování nádrže asi 3 minuty. Plnicí zařízení MJ Variant Plus je kapacitně schopno obsloužit až 25 Octavií s nájezdy 40.000 km za rok.

3 4 5