Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV GROUP > REPORT > Nový průběžný tryskač je již nainstalován
Nový průběžný tryskač  je již nainstalován

Sériovou výrobu přírub pro nové alternátory desáté generace a zadní přírubu startéru společnosti Mitsubishi Electric zahájí divize Tlaková slévárna MOTOR JIKOV Slévárna a. s. na konci léta. Příprava a investice do strojového vybavení však probíhá intenzivně již rok. Nejnověji pořídila společnost za 5,5 milionu korun průběžný tryskač značky Rösler, který využije při apretaci vysokotlakých hliníkových odlitků.

„Tryskač, který nám umožní apretovat příruby pro alternátory, byl jednou z nezbytných investicí k lokalizaci projektu Mitsubishi na Tlakové slévárně. Další investicí bylo pořízení vysokotlakého robotizovaného pracoviště COLOSIO s uzavírací silou 1000 tun. V investicích budeme pokračovat i letos, v plánu máme proinvestovat přes sto milionů korun,“ uvedl generální ředitel MOTOR JIKOV Group a.s. Miroslav Dvořák.

„Výrobu startérové příruby rozjíždíme v současné době, u alternátorové počítáme se startem na přelomu srpna a září. V Evropě by se měla firma Mitsubishi Electric stát dvorním dodavatelem alternátorů a startérů pro automobilku PSA,“ uvedl ředitel pro projektové řízení MOTOR JIKOV Group a.s. Tomáš Prášil.
Průběžný tryskač pořízený v rámci projektu Rozšíření technologického výrobního centra Programu Potenciál Operačního programu podnikání a inovace bude v postupných krocích využíván i pro další projekty a tryskání stávajících výrobků. „Mezi ty patří především odlitky válců pro motorové pily pro firmu Mahle a celá skupina odlitků pro výrobce nákladních automobilů Scania,“ doplnil Tomáš Prášil.