Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV GROUP > REPORT > Nová kolektivní smlouva přináší větší benefity pro zaměstnance
Nová kolektivní smlouva přináší větší benefity pro zaměstnance

Zástupci zaměstnavatele a odborové organizace úspěšně ukončili kolektivní vyjednávání a dohodli se na novém znění kolektivní smlouvy pro období let 2016 až 2017. Nová kolektivní smlouva obsahuje několik změn, například jde o zvýšení příspěvku na penzijní připojištění nebo nové benefitní poukázky pro zaměstnance.

„Zvyšujeme příspěvek na penzijní připojištění zaměstnancům, kteří ve firmě pracují déle než tři roky, a to z dosavadních 550 korun měsíčně na 700 korun měsíčně,“ zdůraznil předseda představenstva a generální ředitel MOTOR JIKOV Group a.s. Miroslav Dvořák.

Obě strany dosáhly dohody v oblasti navýšení mezd zaměstnanců. „Na divizi Slévárna litiny MOTOR JIKOV Slévárna a.s. jsme se dohodli na zrušení příplatku za práci ve slévárenském provozu, se současným zvýšením základní mzdy dotčeným zaměstnancům,“ upřesnila personální ředitelka MOTOR JIKOV Group a.s. Iva Fantyšová.

Novinku přináší nová kolektivní smlouva i v oblasti sociálních nákladů. Zaměstnavatel bude i nadále přispívat na stravné zaměstnanců, dětskou rekreaci a poskytovat půjčky na bytové účely za stanovených podmínek, podporovat sportovní aktivity zaměstnaneckých kolektivů a poskytovat vstupenky na fotbalové a hokejové zápasy. Od letošního roku navíc hodlá všem zaměstnancům, kteří jsou zaměstnáni ve skupině MOTOR JIKOV GROUP alespoň jeden rok, předat benefitní poukázky (v hodnotě 500 korun pro jednotlivce) k využití na sportovní aktivity, péči o zdraví nebo kulturní vyžití.

„V tuto chvíli zpracováváme obvyklé sešitové vydání, které bude k dispozici přibližně do týdne na obvyklých místech – u nadřízených, na personálním úseku a u odborové organizace,“ doplnila Iva Fantyšová.