Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV GROUP > REPORT > Nová drátová řezačka umožňuje vyšší rychlost řezání
Nová drátová řezačka umožňuje vyšší rychlost řezání

K navýšení výrobních kapacit přispěje nová drátová řezačka v hodnotě čtyři miliony korun pořízená s částečnou dotací v rámci projektu rozšíření Technologického vývojového centra MOTOR JIKOV Slévárna a.s.

„Vzhledem ke zvyšující výrobě nám kapacita stávajícího stroje MAKINO EU64 už nestačila. Výběrové řízení a testy proběhly mezi firmou Penta, která nabízela stroj Fanuc Robocut C 600iů, CUT 300Sp, který nabízela firma +GF+ a firmou MAKINO se strojem U6 H.E.A.T. Po vyhodnocení testů a porovnání poměru cena a výkon jsme vybrali právě stroj firmy MAKINO,“ sdělil manažer pro výrobu divize Formy Jiří Boček.

Řezačku dodala firma v dubnu, kdy se také proškolila její obsluha. Nyní probíhá zkušební provoz a postupný náběh výroby. „Drátovou řezačku používáme na řezání přesných otvorů v tvarových vložkách, tvarová jádra, tvarové razníky a matrice do ostřihovacích nástrojů. Na novém stroji budeme převážně řezat otvory v tvarových vložkách forem, na staré drátové řezačce tvarové matrice, razníky a drobnější díly,“ doplnil Jiří Boček.

„Jde o velmi kvalitní stroj s nejmodernějším ovládacím rozhraním v podobě velkého čtyřiadvacetipalcového dotykového displaye,“ pochválila volbu stroje Tatyana Uzunova ze společnosti Makino.

Hlavní rozdíl v porovnání se starým strojem je možnost řezání vyšších dílů. Stávající má zdvih v ose Z 260 mm, nová 420 mm.