Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV GROUP > REPORT > MOTOR JIKOV propaguje technické profese v televizním vysílání
MOTOR JIKOV propaguje technické profese v televizním vysílání

Před televizní kamerou se opět ocitli učni výcvikového střediska MOTOR JIKOV v Českých Budějovicích. Jihočeská hospodářská komora totiž připravila unikátní projekt na podporu popularizace techniky především v očích rodičů. V sérii motivačních reportáží představili učni a zaměstnanci MOTORU JIKOV profese mechanik – seřizovač a konstruktér.
Cílem projektu je ukázat přímo v provozech jihočeských firem, že technické profese jsou perspektivním povoláním a rodiče se nemusí bát dávat na technické učební obory své děti s tím, že se jedná o neatraktivní práci.
„Absolventi oboru mechanik – seřizovač mají v naší společnosti šanci na kariérní růst, který jim umožní pracovat například jako technologové, konstruktéři nebo programátoři,“ zdůraznila ředitelka pro personalistiku MOTOR JIKOV Group a.s. Iva Fantyšová. Její slova potvrzuje i absolvent oboru Jan Míka, který prošel praxí ve výcvikovém středisku společnosti. Zaměstnancem společnosti je přes jeden rok a už „povýšil“ na konstruktéra. „Po roce práce u CNC obráběcího centra jsem přešel na pozici konstruktéra jednoúčelových strojů,“ vysvětlil Jan Míka.

Sérii motivačních reportáží připravila Jihočeská hospodářská komora spolu s Jihočeskou televizí za finanční podpory Jihočeského kraje. „Velkou měrou, finanční i realizační, se na tvorbě podílí také zaměstnavatelé, bez jejichž podpory by tato aktivita nevznikla,“ doplnila Alice Gregová, koordinátorka projektu za Jihočeskou hospodářskou komoru. MOTOR JIKOV Group a.s. je jednou ze společností, která projekt finančně podpořily.

Celý projekt má za cíl formou krátkých motivačních reportáží ukázat, jak široké a perspektivní uplatnění technické vzdělání poskytuje. „Záměrem je zajímavou formou představit jednotlivé profese, přiblížit možnosti uplatnění a představit střední školy, na kterých je možné studovat obory vedoucí k těmto profesím v rámci kraje. Předpokládám, že i tyto konkrétní informace a ukázky z reálného prostředí jak firem, tak škol pomohou rodičům a žákům při rozhodování o výběru střední školy a budoucího uplatnění na trhu práce,“ informovala Hana Šímová, vedoucí Odboru školství mládeže a tělovýchovy Jihočeského kraje.