Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV GROUP > REPORT > Motor Jikov představil na Mobil salonu plnění vozů na stlačený zemní plyn
Motor Jikov představil na Mobil salonu plnění vozů na stlačený zemní plyn

Od pátku 13. do neděle 15. dubna 2012 prezentoval Motor Jikov v rámci výstavy Mobil salon na českobudějovickém výstavišti plnění vozů s pohonem na stlačený zemní plyn (CNG). Zástupci firmy seznámili návštěvníky expozice v pavilonu T s malou plnicí jednotkou CNG a přednostmi tohoto alternativního pohonu.

Malá plnička z dílny Motoru Jikov je určena motoristům, kteří upřednostňují levnou variantu provozu s ekologickým dopadem na životní prostředí. Je ideálním řešením pro úsporné vozy určené pro živnostníky a malé a střední firmy. Využít ji ale mohou i velké firmy. Firma MOTOR JIKOV Group a.s. ji dnes využívá u 40 % osobních a užitkových vozidel a vysokozdvižných vozíků, s roční úsporou na pohonných hmotách 2 miliony korun.

„Trendem současnosti je snižovat náklady, hledat alternativní zdroje energie a eliminovat negativní vlivy na životní prostředí. Všechny tyto požadavky naše CNG plnicí jednotka splňuje. Ve firmě MOTOR JIKOV GROUP, sdružující dnes čtyři strojírenské a slévárenské podniky, obnovujeme postupně celý vozový park. Ve finále tak uspoříme ročně 4 miliony korun na pohonných hmotách, které můžeme investovat do pořízení nových technologií a odborného vzdělávání našich lidí,“ chválí si ekonomický přínos plnicí jednotky předseda představenstva a generální ředitel společnosti MOTOR JIKOV Group a.s. Miroslav Dvořák.

Kdo najezdí měsíčně kolem 3 000 km (40 000 km ročně), měl by o pořízení plničky vážně uvažovat. „U takového počtu kilometrů je návratnost vstupní investice cca do dvou let. Kromě toho s plničkou získává její majitel nezávislost na veřejných čerpacích stanicích, kterých jsou v republice zatím jen necelé čtyři desítky,“ říká ředitel divize Speciální obrábění a výroba Jiří Slíva.

Loni se prodaly plnicí jednotky Motor Jikov v řádech desítek, letos jich jdou na trh dvě stovky. Průzkumy trhu ukazují, že prodeje by měly vykazovat i do budoucna vzestupnou tendenci. Prodeji pomáhá i jednoduchá obsluha. Majitel může plničku umístit na zahradě, v garáži či v areálu firmy. Jedinou podmínkou je dostupnost přívodu zemního plynu, připojení je stejné a nekomplikované jako u běžných plynových spotřebičů.

Mobil Salon - Generální ředitel MOTOR JIKOV Group a.s. Ing. Miroslav Dvořák Auto Motor Jikov na zemní plyn - plnění nádrže CNG plničkou Auto Motor Jikov poháněné CNG