Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV GROUP > REPORT > Miroslav Dvořák řídil valnou hromadu sdružení AutoSAP
Motor Jikov představil na Mobil salonu plnění vozů na stlačený zemní plyn

Od pátku 13. do neděle 15. dubna 2012 prezentoval Motor Jikov v rámci výstavy Mobil salon na českobudějovickém výstavišti plnění vozů s pohonem na stlačený zemní plyn (CNG). Zástupci firmy seznámili návštěvníky expozice v pavilonu T s malou plnicí jednotkou CNG a přednostmi tohoto alternativního pohonu.

Malá plnička z dílny Motoru Jikov je určena motoristům, kteří upřednostňují levnou variantu provozu s ekologickým dopadem na životní prostředí. Je ideálním řešením pro úsporné vozy určené pro živnostníky a malé a střední firmy. Využít ji ale mohou i velké firmy. Firma MOTOR JIKOV Group a.s. ji dnes využívá u 40 % osobních a užitkových vozidel a vysokozdvižných vozíků, s roční úsporou na pohonných hmotách 2 miliony korun.

„Trendem současnosti je snižovat náklady, hledat alternativní zdroje energie a eliminovat negativní vlivy na životní prostředí. Všechny tyto požadavky naše CNG plnicí jednotka splňuje. Ve firmě MOTOR JIKOV GROUP, sdružující dnes čtyři strojírenské a slévárenské podniky, obnovujeme postupně celý vozový park. Ve finále tak uspoříme ročně 4 miliony korun na pohonných hmotách, které můžeme investovat do pořízení nových technologií a odborného vzdělávání našich lidí,“ chválí si ekonomický přínos plnicí jednotky předseda představenstva a generální ředitel společnosti MOTOR JIKOV Group a.s. Miroslav Dvořák.

Kdo najezdí měsíčně kolem 3 000 km (40 000 km ročně), měl by o pořízení plničky vážně uvažovat. „U takového počtu kilometrů je návratnost vstupní investice cca do dvou let. Kromě toho s plničkou získává její majitel nezávislost na veřejných čerpacích stanicích, kterých jsou v republice zatím jen necelé čtyři desítky,“ říká ředitel divize Speciální obrábění a výroba Jiří Slíva.

Loni se prodaly plnicí jednotky Motor Jikov v řádech desítek, letos jich jdou na trh dvě stovky. Průzkumy trhu ukazují, že prodeje by měly vykazovat i do budoucna vzestupnou tendenci. Prodeji pomáhá i jednoduchá obsluha. Majitel může plničku umístit na zahradě, v garáži či v areálu firmy. Jedinou podmínkou je dostupnost přívodu zemního plynu, připojení je stejné a nekomplikované jako u běžných plynových spotřebičů.

Mobil Salon - Generální ředitel MOTOR JIKOV Group a.s. Ing. Miroslav Dvořák Auto Motor Jikov na zemní plyn - plnění nádrže CNG plničkou Auto Motor Jikov poháněné CNG