Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV GROUP > REPORT > MOTOR JIKOV pomáhá v náboru studentů technických škol
MOTOR JIKOV pomáhá v náboru studentů technických škol

Na rekordním počtu náborových akcí se letos žáci základních škol potkají se zástupci MOTORU JIKOV Group a.s. Podzimní „náborová sezona“ začala už začátkem října burzami škol v Jindřichově Hradci a Třeboni, které pořádá Jihočeská hospodářská komora. „Máme na tyto akce vždy pozitivní ohlasy. Spolupracujeme s partnerskými školami a naši prezentaci a stánek školy umisťujeme vedle sebe. Zájemci o studium tak hned z první ruky dostávají informace o možnosti uplatnění po dokončení školy,“ zdůrazňuje ředitelka pro rozvoj lidských zdrojů MOTOR JIKOV Group a.s. Věra Vrchotová.
Na jednu z burz škol přišla se synem i Dana Nováková z Lásenice. „Mého syna, který je v posledním ročníku základní školy, nabídka praxe v MOTORU JIKOV velmi zaujala a má zájem se pro firmu vyučit,“ zdůraznila Dana Nováková.

Zástupci firmy se během letošního podzimu objeví na jedenácti náborových akcích. Kromě burz škol v Táboře a Písku půjde ještě o dny otevřených dveří na partnerských školách a výstavu Vzdělání a řemeslo na českobudějovickém Výstavišti. „Rozvíjíme spolupráci s partnerskými školami a připravili jsme proto nový náborový leták s informacemi o stipendijním programu firmy a zároveň o konkrétních podporovaných učebních a studijních oborech na každé škole,“ doplnila Věra Vrchotová.
Kromě specialistek rozvoje lidských zdrojů je aktivně do náboru zapojují i mistři odborného výcviku Zdeněk Struska a Pavel Točík, budou poskytovat informace na dnech otevřených dveří partnerských škol a výstavě Vzdělání a řemeslo.

V sobotu 5. listopadu se uskuteční Den otevřených dveří na VOŠ, SPŠ automobilní a technické v Českých Budějovicích a na Střední průmyslové škole strojní a stavební v Táboře. Jindřichohradecká střední odborná škola a střední odborné učiliště pořádá den otevřených dveří 9. 11. a na burze škol v Písku se MOTOR JIKOV Group představí 14.11. Listopadový program uzavírá v termínu od 23. do 25. listopadu výstava Vzdělání a řemeslo.