Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV GROUP > REPORT > Zahajujeme výrobu komponent pro golfové vozíky do Číny
Zahajujeme výrobu komponent pro golfové vozíky do Číny

První dodávku do nového závodu společnosti E-Z-GO do čínského Wuxi nyní kompletují strojaři soběslavské společnosti MOTOR JIKOV Strojírenská a. s., divize Průmyslové výrobky.

Ta začala vyrábět pedálové sestavy do elektrických golfových vozíků řady RXV, které budou montovány v novém závodě společnosti ve východočínském městě Wuxi.

„Do řady našich významných zahraničních partnerů patří dlouhé roky americká společnost E-Z-GO z Augusty v Georgii. Naše divize Průmyslové výrobky pro ně vyrábí sestavy závěsů kol, brzdové bubny a další komponenty pro golfové vozíky výrobní řady TXT a sestavy pedálů pro typy RXV. Americký partner je s kvalitou naší práce zjevně spokojen, a proto se nám otevřela možnost dodávat pedálové sestavy i pro nový závod v Číně. Tu jsme samozřejmě využili a od začátku září tak na východ Číny postupně zamíří dodávky pro prvních 150 kusů vozíků,“ říká generální ředitel společnosti MOTOR JIKOV Group a. s. Miroslav Dvořák.

Pro příští rok je do čínského závodu ve Wuxi plánovaná výroba 1 500 kusů vozíků řady RXV, což představuje asi 5 % celkového objemu vozíků vyrobených v mateřském závodě v USA.

„Čína je zemí, která exportuje svou produkci do celého světa. Nejen pro nás v MOTORU JIKOV GROUP je proto důležité zjištění, že se po vzoru silných německých firem dokážou uplatnit na nasyceném čínském trhu i čeští výrobci,“ soudí generální ředitel Miroslav Dvořák.