Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV GROUP > REPORT > MOTOR JIKOV Group a.s. implementuje novou verzi Microsoft Dynamics AX 2009
MOTOR JIKOV Group a.s. implementuje novou verzi Microsoft Dynamics AX 2009

Strojírenský průmysl je náročné průmyslové odvětví vyznačující se širokým záběrem výroby s rozptylem do mnoha oborů. To vyžaduje vysoce kvalitní informační systémy schopné dosahovat maximální optimalizace všech procesů, s cílem reagovat pružně na požadavky zákazníků. Ve společnosti MOTOR JIKOV Group a.s. zajišťuje v současnosti firma Infinity a.s. upgrade nové verze informačního systému Microsoft Dynamics AX 2009. Celý projekt je naplánován až do konce roku 2012.

Cílem je celková integrace podnikových aplikací, kde integrátorem dat bude právě nový systém Microsoft Dynamics AX 2009. Tento upgrade přináší další úspory nákladů z pohledu podpory a dalšího rozvoje systému s tím, že zasahuje především do oblastí obchodní analýzy, řízení vztahů se zákazníky, řízení projektů a nasazení podnikového portálu v přímé vazbě na informační systém.

Přehlednost systému a rychlejší rozhodování všech stupňů managementu podpoří nasazení správy pracovních ploch jednotlivých rolí uživatelů systému. Inovací informačního systému chce firma také získat možnost řízení systému z webových aplikací, včetně jednoduchého přístupu k nástrojům analýzy v rozsahu celého systému.

„Informační systém MS Dynamics AX 2009 je kvalitní a vysoce spolehlivý nástroj pro integrované řízení všech vnitřních firemních procesů, díky kterému jsme schopni zvyšovat flexibilitu a kvalitu našich služeb. Jeho nespornou výhodou je nadčasovost a otevřenost modernizacím a inovacím. Implementace vyšší verze systému je logickým krokem v dalším rozvoji firmy,“ říká Jan Přibyl, IT manažer MOTOR JIKOV Group a.s.

Cílem změn v oblasti informačních systémů je zvýšení integrace mezi jednotlivými systémy. „Chceme tak zlepšit využití informací v systému a především komunikaci se zákazníky. To je v dnešním dynamickém světě, kdy chceme být schopni reagovat co nejrychleji na změny a nové obchodní příležitosti, velmi důležité,“ konstatuje Přibyl.

Microsoft Dynamics AX ve verzi 4.0 byl ve společnosti implementován v roce 2008 s hlavním cílem vytvořit pro všechny společnosti pouze jednu aplikaci s centrálními daty, sjednotit procesy a datové struktury, včetně rozšíření o dosud nepodporované procesy. Zvýšila se tím rovněž zastupitelnost pracovníků a díky dostupnosti kvalitních a bezchybných informací také realizovatelnost rozhodnutí. Pozitivně ovlivnil všechny podnikové činnosti včetně ekonomiky, logistiky, skladového hospodářství, výroby, jakosti či metrologie atd.