Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV GROUP > REPORT > MOTOR JIKOV Group a.s. digitalizuje projektové řízení
MOTOR JIKOV Group a.s. digitalizuje projektové řízení

Digitalizace procesu projektového řízení napříč společnostmi MJG, má jednu platformu – MS Project navázaný na portál SharePoint.

„Chceme-li být úspěšní, získávat nové obchody a být lídry v oboru, musíme dělat projektové řízení na úrovni a s nástroji 21. století. Dnes již nestačí PC s prostým Excelem, telefon, email a certifikát IATF 16 949. Takže když jsme se rozhodli pro zavedení nového Microsoft produktu SharePoint, jakožto portálu a nástroje data managementu, ve spolupráci s produkty rodiny Office 365 a vyvstala diskuze, o složce a prostředí pro projekty, požadavek byl jasný a okamžitý, doplnit vše o MS Project, a jeho upravenou podobu dle potřeb MOTORU JIKOV,“ vysvětluje ředitel pro projektové řízení a strategický nákup MOTORU JIKOV Group a.s. Tomáš Prášil.

Projektový portál není „jenom jmenný seznam úkolů s popisem a harmonogramem“. „Na základě popisů potřeb společností MOTOR JIKOV Group a.s. vznikly popisy procesů, dat, směrnic, informací, které chceme sdílet, řídit a vizualizovat. Takže jsme si postavili několik základních šablon a zpracovali architekturu projektového serveru, data managementu projektů – knihoven, work flow, komunikačních kanálů, aktivních formulářů, proces schvalování, personální problematiku a politiku, kapacitní propočty a informace, check listy, procesy schvalování, vytváření a přiřazování zdrojů, upozornění, audity, a další,“ vypočítává Tomáš Prášil.