Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV GROUP > REPORT > Mladí Jihočeši předvedli v Praze nápad i zručnost
Mladí Jihočeši předvedli v Praze nápad i zručnost

Netradiční a v mnoha ohledech unikátní akci Talent pro firmy T-PROFI 2014, jejímž mottem bylo „nápad – zručnost – zábava“, podpořil MOTOR JIKOV GROUP. Do Národního technického muzea v Praze díky němu dorazil soutěžní tým složený ze šikovných dětí páté třídy novohradské základní školy a studentů druhého ročníku SPŠ automobilní a technické České Budějovice.
Soutěž byla unikátní hned z několika důvodů. „Členové soutěžních týmů se navzájem poznali až přímo na akci. Družstva tvořili žáci základní školy, studenti střední školy a zástupci firem, ti přejali role vedoucích místo pedagogů. Nikdo ze soutěžících neznal předem zadání a nemohl se tak na úkoly připravit. Při plnění zadání museli soutěžící uplatnit nejen praktické dovednosti, ale také své odborné znalosti,“ vysvětlila ředitelka pro rozvoj lidských zdrojů MOTOR JIKOV Group a.s. Věra Vrchotová.

Každý ze tří týmů dostal za úkol v časovém limitu postavit a zprovoznit lanovku z polytechnické stavebnice. „Všichni se vrhli do plnění úkolů s obrovským zájmem. Nejenže si užili báječný den, ale zároveň také obstáli na výbornou v ověřování svých dovedností,“ zdůraznila Romana Nováčková z pořádající Hospodářské komory České republiky (HKČR).
Tým zaštítěný MOTOR JIKOV GROUP, který reprezentoval Jihočeský kraj, skončil v prvním ročníku soutěže druhý. Porazil tým Pardubického kraje. Na prvním místě skončilo družstvo Karlovarského kraje.

První ročník odborné soutěže pořádala Hospodářská komora České republiky ve spolupráci s Národním technickým muzeem s cílem podpořit posilování polytechnické výuky v oblasti počátečního odborného vzdělávání. Akci svou účastí zaštítili viceprezident HKČR Zdeněk Somr a generální ředitel Národního technického muzea Karel Ksandr.