Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV GROUP > REPORT > Miroslav Dvořák znovu ve vedení AutoSAP
Miroslav Dvořák znovu ve vedení AutoSAP

Generální ředitel MOTORU JIKOV Group a.s. Miroslav Dvořák uspěl ve volbě členů představenstva Sdružení automobilového průmyslu (AutoSAP). Při rekordní volební účasti hlasovalo celkem 94 zástupců členských firem sdružení. Miroslav Dvořák, který je viceprezidentem AutoSAPu od roku 2015, získal 94 hlasů.
Sdružení automobilového průmyslu (AutoSAP) je zájmovým sdružením právnických osob s cílem podporovat spolupráci mezi podniky automobilového průmyslu a jeho celkový rozvoj. Členy sdružení jsou výrobci vozidel, výrobci komponentů a příslušenství vozidel a organizace zabývající se výzkumem, obchodem, poradenstvím a dalšími službami v oblasti výroby silničních vozidel a jejich dílů.
Celkem má sdružení 144 členských firem, jejichž obrat představuje čtvrtinu průmyslové výroby České republiky. Automobilový průmysl se podílí téměř desetinou na tvorbě HDP.
Miroslav Dvořák působí od konce roku v pozici viceprezidenta sdružení a místopředsedy divize dodavatelů. „Autoprůmysl je tahounem české ekonomiku, je tedy logické, že musí mít silný svaz, který efektivně hájí jeho zájmy. Největší část členské základny tvoří dodavatelské firmy automobilového průmyslu. Do činnosti AutoSAP jsou zapojeny výzkumné, vývojové a zkušební firmy i vysoké školy.

Na přední místa priorit sdružení patří rozvoj technického vzdělávání a trvalé zacílení pozornosti do výzkumu, vývoje a inovací. Nezastupitelná je především role AutoSAPu při prosazování témat společného zájmu vůči státní správě. „Velmi aktivní jsme byli osobou prezidenta Bohdana Wojnara při jednání na nejvyšší úrovni s členy vlády o klíčových otázkách ekonomiky, o podobě kurzarbeitu a dalších opatření ke stimulaci hospodářství v době koronavirové krize,“ zdůraznil Miroslav Dvořák.
„AutoSAP je aktivní v legislativním procesu v České republice i Evropské unie, mám díky tomu usnadněnou cestu ke klíčovým informacím důležitým pro řízení firmy,“ vypočítává výhody Miroslav Dvořák.