Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV GROUP > REPORT > Ministr, primátorka a velvyslanec navštívili MOTOR JIKOV
Ministr, primátorka a velvyslanec navštívili MOTOR JIKOV

Indická delegace v čele s velvyslancem Hemantem H. Kotalwarem zavítala do MOTOR JIKOV GROUP. Cílem celé návštěvy indického velvyslance bylo posílení hospodářských vazeb mezi Jihočeským krajem a Indií, jejíž ekonomika je dle Exportní garanční a pojišťovací společnosti dostatečně diverzifikovaná, má velký potenciál růstu a patří mezi největší ekonomiky světa
Marian Jurečka, místopředseda vlády ČR a ministr práce a sociálních věcí, po své návštěvě uvedl:. „V MOTORU JIKOV zaměstnávají více než 800 a většinu produkce exportují. Probrali jsme proto jak situaci na našem pracovním trhu, tak i výzvy, kterým momentálně čelí a způsoby, jak společnostem jako je tato můžeme co nejvíce pomoci, aby mohly být úspěšné v tvrdé mezinárodní konkurenci.“

Historicky první žena na pozici českobudějovické primátorky Dagmar Škodová Parmová, si prohlédla pod záštitou oblastní kancelář České Budějovice Jihočeské hospodářské komory (Jhk) MOTOR JIKOV Group a.s.
V rámci své první primátorské cesty zamířila primátorka do MOTORU JIKOV Group a.s., kde se seznámila s českou slévárenskou a strojírenskou společností a jejím výrobním portfoliem. MOTOR JIKOV Group a. s. se zaměřuje na automobilový a spotřební průmysl a již více než rok se potýká a je ovlivněna energetickou krizí. „Silně vnímáme, že poslední měsíce rychle narůstají životní náklady našich zaměstnanců, proto bez ohledu na zatím stále probíhající jednání s odbory navyšujeme mzdy a o patnáct procent zvyšujeme většinu benefitů,“ řekl při setkání s primátorkou Miroslav Dvořák, generální ředitel firmy a zároveň předseda představenstva Jhk.

Vzhledem k tomu že primátorka před politickou kariérou působila ve školství, zaujalo ji například učňovské středisko MOTORU JIKOV, které si při návštěvě také prohlédla. „V rámci setkání jsme diskutovali na různá témata napříč trhem práce, situací na trhu energií, investice firem, ale třeba i hi-tech technologií. Nicméně shodným tématem se všemi podnikateli jednoznačně zůstává vzdělávání. Ve strojírenství a slévárenství se toto téma ubírá směrem k podpoře učňovského střediska, které je přímo v provozu firmy a jeho rozšířeného systému motivování studentů, budoucích absolventů z oboru,“ uvedla Lenka Hájková, ředitelka oblastní kanceláře ČB Jhk.