Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV GROUP > REPORT > Mezinárodní technologické pracoviště FOSTRON – KAWASAKI umožní firmám výrazně zefektivnit výrobu
Mezinárodní technologické pracoviště FOSTRON – KAWASAKI umožní firmám výrazně zefektivnit výrobu

Divize Jednoúčelové stroje společnosti MOTOR JIKOV Fostron a.s. instaluje, ve spolupráci s renomovanou japonskou firmou Kawasaki, ve své provozovně v Českých Budějovicích nové technologické pracoviště.Bude sloužit k testování a prezentaci nových postupů při stavbě jednoúčelových strojů i celých výrobních linek. Zákazníci mohou nové pracoviště ve Fostronu navštívit už letos na podzim.

Ojedinělost pracoviště spočívá v možnosti provázat technologie obou firem do jednoho sofistikovaného celku, který je schopen splnit i velmi náročné požadavky zákazníků. Praktická prezentace práce robotů ve výrobních linkách má pomoci oběma firmám při oslovování nových zákazníků.

„Hlavní myšlenkou vzniku společného pracoviště, které budeme neustále modifikovat dle aktuálních potřeb trhu a vývoje produktu, je ukázat zákazníkům přímo v praxi vzájemné propojení a fungování jednoúčelových strojů a přípravků značky MOTOR JIKOV s roboty Kawasaki. Nabídneme tak vysoce profesionální komplexní řešení robotizovaných technologických pracovišť, využitelných v celém spektru průmyslových oblastí. Zákazníci si zde ověří vhodnost použití dílů pro daný typ manipulace a bude možné provést případné konstrukční změny dle konkrétních požadavků zákazníka ještě před zahájením sériové výroby. Pomůžeme tak zákazníkovi sestrojit linku, která přispěje k významnému zefektivnění výroby,“ vysvětluje význam technologického centra ředitel divize Jednoúčelové stroje Miroslav Kníže.

Mezinárodní technologické pracoviště FOSTRON – KAWASAKI

Japonská společnost Kawasaki byla založena koncem 40. let 20. století. Tento průmyslový gigant vyrábí letadla, roboty, mosty a lodě, ale drží si rovněž renomé výrobce špičkových výkonných sportovních strojů a velkoobjemových cestovních motocyklů a cruiserů.