Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV GROUP > REPORT > Manažerem roku je generální ředitel MOTORU JIKOV Group Miroslav Dvořák
Manažerem roku je generální ředitel MOTORU JIKOV Group Miroslav Dvořák

Předseda představenstva a generální ředitel strojírenské společnosti MOTOR JIKOV Group a.s. Miroslav Dvořák zvítězil v soutěži Manažer roku 2015 v konkurenci sedmi desítek finalistů. Na pódium ho doprovodila jednatelka a výkonná ředitelka výrobce sanitární techniky Alca Plast Radka Prokopová jako Manažerka roku 2015. Třiadvacátý ročník soutěže pořádaly Svaz průmyslu a dopravy ČR, Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů ČR a Česká manažerská asociace. Zlatý odznak vítězným manažerům předal prezident Miloš Zeman.
„Vítězství v soutěži si vážím, neboť přináší možnost porovnání lidí v branži. Pro ty, kteří uspějí, jde o jistou odměnu a potvrzení toho, že jejich práce a to, co dokázali, snese nejvyšší republikové srovnání,“ komentoval zisk ocenění Miroslav Dvořák.

V Národní komisi byli zastoupeni i loňští vítězové soutěže Daniel Beneš a Zuzana Ceralová Petrofová. „V letošním ročníku byli Manažer i Manažerka roku silné osobnosti. Projevilo se to na shodném hlasování Národní komise, jejich vítězství bylo výrazné,“ uvedl Daniel Beneš. „Obě vítězné osobnosti mají v porovnání s ostatními více než vynikající výsledky ve firmách, které řídí, a to nejen ekonomické. Dosáhli na maximální počet bodů, které bylo potřeba získat, aby se umístili na horní příčce pomyslného žebříčku. Jsou to mladí lidé, kteří patří k progresivní manažerské generaci a kteří firmy vybudovali od základů. Manažer roku Miroslav Dvořák je podle mého soudu velký inovátor,“ uvedla Zuzana Ceralová Petrofová.

Na krátký rozhovor s finalisty se můžete podívat v pořadu ČT24 v čase 82:18.
Ing. Miroslav Dvořák do MOTORU JIKOV České Budějovice nastoupil v roce 1986 jako konstruktér. Manažerské zkušenosti získával postupem v hierarchii řídicích pozic od řízení oddělení konstrukcí až na místo generálního ředitele v roce 2000. Pro zvýšení konkurenceschopnosti založil technologická vývojová centra se zaměřením na inovace a aplikovaný vývoj nových technologií, postupů a procesů. Výsledkem jsou dnes plně robotizovaná pracoviště. V duchu hesla Průmysl 4.0 je firma připravena stát se lídrem na trhu v oblasti automatizace a robotizace výrobních procesů. Svoje manažerské schopnosti a vědomosti věnuje nejen svojí firmě, ale nezištně rozšířil svoji působnost také mimo ni. Je viceprezidentem Sdružení automobilového průmyslu, zasedá v profesní radě ZČU Plzeň a správní radě VŠTE v Českých Budějovicích.