Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV GROUP > REPORT > Konference představila možnosti ekologizace dopravy
Konference představila možnosti ekologizace dopravy

Ekologie v dopravě byla tématem regionální dopravní konference, která se uskutečnila v Českých Budějovicích.

Uspořádala ji Vyšší odborná škola, Střední průmyslová škola automobilní a technická České Budějovice ve spolupráci s Jihočeskou hospodářskou komorou.

Konference nabídla prostor pro setkání odborníků z oblasti dopravy. O problematice alternativních pohonů, dopravní infrastruktury, snižování emisí hovořili a příklady využití alternativních pohonů dopravě představili mj. zástupci výzkumného ústavu železničního, Krajského centra osobní dopravy Českých drah v Jihočeském kraji, Sdružení ČESMAD Bohemia, Dopravního podniku města České Budějovice, a. s., ČSAD Autobusy, a. s. a ČSAD Jihotrans, a. s. Zkušenosti s inovacemi v ekologizaci dopravy a zlepšení ekonomiky představil manažer pro prodej v oblasti CNG společnosti MOTOR JIKOV Strojírenská a.s. Václav Král. Společnost je součástí holdingu MOTOR JIKOV GROUP, který disponuje ve svém vozovém parku zhruba 50 % vozy s pohonem na CNG a ročně tak uspoří téměř 2 miliony korun.

Ekologie v doprave_17_4_2013_060-214 celek

„Dopravních prostředků přibývá a s nimi roste poptávka po snížení negativních dopadů dopravy na životní prostředí a zlepšení dopravních systémů. Tato tradiční konference jednoznačně přispívá ke zvýšení osvěty v oblasti dopravy a já jsem rád přijal nabídku prezentovat zde přínosy zemního plynu v dopravě jak před odborníky z oboru dopravy, tak před studenty školy, neboť to jsou lidé a budoucí řidiči, kteří postupně změní současné zvyklosti při využívání pohonných hmot,“ konstatoval k účasti na konferenci Václav Král.