Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV GROUP > REPORT > Kolektivní smlouva na další rok je podepsána
Kolektivní smlouva na další rok je podepsána

Vedení společností skupiny MOTOR JIKOV GROUP a zástupci odborové organizace se v závěru května dohodli na novém znění kolektivní smlouvy, ta platí pro období od 1. června 2015 do 31. března 2016.
O hlavních bodech dohody informovala ředitelka pro personalistiku MOTOR JIKOV Group a.s. Iva Fantyšová. „Dohodli jsme se na nárůstu mezd v jednotlivých společnostech holdingu ve výši 2,5 procenta. Kromě toho bylo dojednáno zvýšení sazeb stravného při tuzemských pracovních cestách, které jsou pro zaměstnance znatelně příznivější než sazby určené závaznými právními předpisy,“ uvedla Iva Fantyšová.

Zaměstnavatel se s odbory dohodl také na zrušení některých příplatků, vyplácených na divizi Tlaková slévárna nad rámec zákoníku práce s tím, že o částky touto cestou vyplácené bude současně dotčeným zaměstnancům zvýšena základní mzda.
Slavnostního aktu podpisu kolektivní smlouvy se zúčastnili předseda představenstva a generální ředitel společnosti MOTOR JIKOV Group a.s. Miroslav Dvořák a předseda ZO OS KOVO MOTOR JIKOV Jan Janoušek a ředitelka pro personalistiku MOTOR JIKOV Group a.s. Iva Fantyšová.