Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV GROUP > REPORT > Informačně – vzdělávací středisko se otevírá zájemcům o práci
Informačně – vzdělávací středisko se otevírá zájemcům o práci

Komplexní informace o trhu práce, vzdělávacích nabídkách, možnostech nadstavbového vzdělávání či rekvalifikací budou poskytovat zájemcům o práci zástupci nově vzniklého Informačně – vzdělávacího střediska (IVS) v Sezimově Ústí,

které zahajuje provoz 1. května. Slavnostní otevření střediska proběhlo v pátek 26. dubna za účasti senátora Pavla Eyberta, zástupců Národního ústavu pro vzdělávání, ministerstva práce a sociálních věcí, jihočeských úřadů práce, centra pro regionální rozvoj, Krajského úřadu Jihočeského kraje, firem a vzdělávacích institucí.

IVS_Sezimovo-Usti_2745a

Posláním střediska je zlepšit dostupnost a kvalitu informačních, poradenských a školicích služeb pro zájemce o zaměstnání. Nachází se v prostorách vyšší odborné a střední školy, která je dobře dostupná v rámci celého kraje.

Ing. František Kamlach

Ing. František Kamlach

„Všichni víme, že je dnes pro pracovní uplatnění průběžné a neustálé zvyšování kvalifikace naprosto nezbytné. V prostorách IVS zajistíme vzdělávání v oblastech strojírenství a energetiky, automatizace, elektrotechniky či mechatroniky, pro které jsme ve zdejších prostorách vybudovali moderní motivační pracoviště sloužící pro přiblížení pracovních pozic a demonstraci konkrétních pracovních procesů budoucí profese. V ostatních oborech zajistí vzdělávání partnerské školy a vzdělávací instituce,“ uvedl ředitel COP Sezimovo Ústí Ing. František Kamlach.

Jedno z motivačních pracovišť představuje malou elektrárnu sloužící pro demonstraci výroby elektrické energie z alternativních zdrojů, dále jsou zde k dispozici například pracoviště rozvodů a rozvaděčového měření elektrické energie, digitální techniky, průmyslové automatizace nebo pracoviště domovních klasických i programovatelných instalací. „Jednotlivá pracoviště jsou doplněna řadou dalších učebních pomůcek a postupně je stále dovybavujeme tak, aby byla pro zvyšování kvalifikace budoucích technických odborníků skutečně maximálně prospěšná,“ dodává František Kamlach.

Existenci Informačně – vzdělávacího střediska vítají i firmy, zejména pak ty, které se dlouhodobě potýkají s nedostatkem technicky vzdělaných odborníků. V reakci na potřeby trhu práce a požadavky firem si zde mohou absolventi střediska získat nebo zvýšit odborné dovednosti.

„Ráda bych vyjádřila středisku podporu jménem společnosti MOTOR JIKOV, jejíž největší dceřiná akciová společnost MOTOR JIKOV Strojírenská sídlí v nedaleké Soběslavi a zaměstnává více než třetinu z celkového počtu našich zaměstnanců. Již řadu let intenzivně podporujeme a děláme osvětu ve prospěch technického vzdělávání. Jsme stabilní prosperující společnost, která do řad zaměstnanců přijímá lidi všech věkových kategoriích, jak z řad absolventů středních a vysokých technických škol, tak z kategorie 50+, protože si uvědomujeme, že věkově rozmanitý tým má pro rozvoj firmy přidanou hodnotu. Vznik tohoto střediska, které umožní zvyšování kvalifikace v technických oborech, vítáme,“ vyjádřila se k otevření střediska v Sezimově Ústí ředitelka pro vzdělávání ve společnosti MOTOR JIKOV Group a.s. Věra Vrchotová.