Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV GROUP > REPORT > Hala hrotovny dostala novou podlahu
Hala hrotovny dostala novou podlahu

Pro novou výrobní technologii bylo nutné v hale hrotovny tlakové slévárny MOTOR JIKOV Slévárna a.s. opravit podlahu. Důvody přiblížil ředitel pro projektové řízení MOTOR JIKOV Group a.s. Tomáš Prášil. „Technický stav podlahy a podloží včetně odpadů byl nevyhovující pro instalaci nové výrobní technologie, a to průběžného tryskače pro tryskání vysokotlakých hliníkových a zinkových odlitků,“ uvedl Tomáš Prášil.

Průběžný tryskač bude primárně sloužit na nové výrobní projekty pro firmu Mitsubishi. „Jedná se o přední a zadní alternátorové příruby na nový typy alternátoru desáté generace a na zadní přírubu startéru. Nicméně průběžný tryskač v postupných krocích využijeme i pro jiné projekty a tryskání stávajících výrobků, mezi které patří především odlitky válců pro firmu Mahle a celá skupina odlitků pro firmu Scania,“ doplnil Tomáš Prášil.

Průběžný tryskač je pořizován v rámci projektu Rozšíření technologického výrobního centra (TVC), Programu Potenciál Operačního programu podnikání a inovace.
„Kromě položení 216 metrů čtverečních nové podlahy v hale hrotovny jsme vánoční odstávku využili i k opravě dalších deseti metrů čtverečních podlahy u vysokotlakých pecí a přívodu páry u vjezdu do haly,“ informoval Karel Sláma za INVESTIX a.s.