Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV GROUP > REPORT > Stroj z MOTORU JIKOV Fostron je srdcem výrobní linky ve Valeu
Stroj z MOTORU JIKOV Fostron je srdcem výrobní linky ve Valeu

Šikovnost a časovou flexibilitu zaměstnanců MOTOR JIKOV Fostron a.s. divize Jednoúčelové stroje při vývoji jednoúčelového stroje pro Valeo ocenil Stephane Delgranche, technický ředitel ve společnosti Valeo. „Načasování bylo naprosto neuvěřitelné již od začátku projektu, ale velmi pozitivní výsledek, kterého se podařilo dosáhnout, je prostě působivý. Náš zákazník je velmi spokojen a získali jsme tak pozitivní zpětnou vazbu pro celý management firmy Daimler,“ chválil Stephane Delgranche také práci MOTORU JIKOV FOSTRON a.s. divize JÚS.
V březnu loňského roku začal projektový tým kolem konstruktéra Václava Tlachače ve spolupráci s Valeem vyvíjet jeden ze strojů pro novou technologii na výrobu výparníků (klimatizací) pro vozy automobilky Daimler. „Šlo o hodně náročnou zakázku. Měnila se technologie připojování trubek k výparníkům. Ty se dosud upevňovaly zalisováním a lepením, nyní se přecházelo na systém pájení. Na to náš tým postavil kompletně jednoúčelový stroj, který je srdcem linky ve Valeu. Velice si vážím práce celého týmu od výrobní dílny, přes programátory až po konstruktéra,“ zdůraznil ředitel MOTOR JIKOV Fostron a.s. divize JÚS Miroslav Kníže.

Projekt a montáž celé linky byly úspěšně ukončeny zákaznickým auditem ve firmě Valeo, na jehož základě se všem účastníkům týmu včetně MOTORU JIKOV Fostron a.s. dostalo poděkování od Stephana Delgranche. „Vaše oddanost, angažovanost a motivace umožnily postavit kompletní výrobní linku a celé prostředí za dva týdny. Děkuji všem za tento úspěch. Musím přiznat, že jste mě překvapili. Nemyslel jsem si, že budeme tak dobří, když jsem viděl náš stav minulý týden. Byl jsem velmi hrdý, že mohu tento výsledek sdělit Andreasi Heinrichovi, našemu oblastnímu řediteli, který by vám chtěl taktéž poděkovat za tuto dobrou práci,“ uvedl ředitel pobočky společnosti Valeo v Žebráku.
Chválou nešetřil ani Miroslav Kníže. „Chlapi mohou být hrdí na to, co zvládli. Pracovali pod velkým časovým stresem. Měnilo se a vyvíjelo zadání projektu a málokdo věřil, že se podaří vše stihnout,“ zdůraznil Miroslav Kníže.

Společnost Valeo, která vyrábí produkty zabezpečující teplotní komfort v kabině aut, jako jsou klimatizační jednotky, kompresory a výparníky, je největším zákazníkem MOTORU JIKOV Fostron a.s. divize JÚS. Cena zhotoveného jednoúčelového stroje se pohybovala kolem šesti milionů korun. „Úspěch nám otevírá potenciál k získání minimálně dalších třech strojů, a to až v hodně dvaceti milionů korun,“ zdůraznil Miroslav Kníže.